Ավտովթար Երևանում՝ շտապօգնության մեքենայի մասնակցությամբ. Shamshyan.com
Այսօր՝ դեկտեմբերի 3-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 23։00-ի սահմաններում Կոմիտասի պողոտա-Վաղարշյան փողոցի խաչմերուկում բախվել են Haise մակնիշի 689 AO 61 համարանիշի և Opel մակնիշի 35 CR 284 համարանիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վթարի հետևանքով, բարեբախտաբար, տուժածներ չկան։
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ Haise մակնիշի ավտոմեքենան հաշվառված է Երևանի 1-03 շտապօգնության հաշվեկշռում և ըստ վարորդի հայտարարոթյան՝ շտապօգնության ավտոմեքենայով հիվադն երեխայի էին տեղափոխում հիվանդանոց, և նա լուսաձայնային ազդանշանները միացրած է եղել։ Այդ մասին ասում էին նաև մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր ականատես են եղել վթարին։ Ոստիկանությունը պարզում է վարորդների ինքնությունը։

Автомобильная авария в Ереване с участием кареты скорой помощи: Shamshyan.com
3-го декабря в Ереване произошла автомобильная авария. В районе 23:00 на перекрестке проспект Комитаса – улица Вагаршяна столкнулись автомобили марки Haise с госномером 689 AO 61 и Opel с госномером 35 CR 284.
Как сообщает Shamshyan.com, по предварительным данным, вследствие аварии, к счастью, пострадавших нет.
Фотожурналист сообщает, что автомобиль марки Haise находится на балансе ереванской скорой помощи 1-03 и, согласно сообщению водителя, на карете скорой помощи в больницу перевозили больного ребенка, и он включил светозвуковую сигнализацию. Об этом говорят также несколько граждан, бывшие свидетелями аварии. Полиция устанавливает личность водителей.