Բացահայտվել է Արագած գյուղում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման դեպքը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են Արագած գյուղում ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի մի շարք հանգամանքներ. մեղադրանք է առաջադրվել 3 անձի:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձինք, 2019 թվականի նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում, ավազակային հարձակմամբ, ուրիշի գույքի խոշոր չափերի հափշտակություն կատարելու նախնական համաձայնությամբ, ապօրինի մուտք են գործել Արագածոտնի մարզի Արագած գյուղի բնակարաններից մեկը, մահակի գործադրմամբ տանտիրուհու կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով, հափշտակել խոշոր չափերի՝ շուրջ 690.000 ՀՀ դրամ ընդհանուր արժողության ոսկյա զարդեր, 2 բանկային քարտեր, ոգելից խմիչքներ, գումար, ապա կպչուն ժապավենով կապել կնոջ ձեռքերն ու ոտքերը` դիմել փախուստի:
Քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ 1982 և 1980թթ. ծնված տղամարդկանց մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ և 4-րդ կետերով, 1989թ. ծնված տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ և 4-րդ կետերով և 324-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:

Раскрыт случай разбойного нападения в селе Арагац
В результате следственных действий, предпринятых следственным управлением Следственного комитета Армении по Арагацотнской области, выяснен ряд обстоятельств по факту разбойного нападения в селе Арагац. Обвинение предъявлено 3 лицам.
Согласно данным, полученным следствием, преступники 18 ноября 2019 года, около 23:30 по предварительному сговору о разбойном нападении, совершили хищение чужого имущества в крупных размерах. Они незаконно проникли в один из домов села Арагац Арагацотнской области, с применением насилия, опасного для жизни и здоровья хозяйки, похитили золотые украшения  общей стоимостью около 690.000 драмов РА, 2 банковские карты, алкогольные напитки, затем сбежали, завязав руки и ноги женщины липкой лентой.
По совокупности доказательств, добытых по уголовному делу, двум мужчинам, 1982 и 1980 г.р., предъявлено обвинение по пунктам 1, 2, 3 и 4 части 2 статьи 175 Уголовного кодекса РА, пунктам 1, 2, 3 и 4 части 2 статьи. Мужчина, 1989 г.р, обвиняется по признакам пунктов 1, 2, 3  2 ч. 175 статьи и 2 ч. ст. 324 УК Армении.