«Զվարթնոց»-ում թռիչքները վերականգնվել են
Մառախուղի պատճառով Մոսկվայից Երևան թռչող երկու ինքնաթիռ, ինչպես նաեւ Վարշավա-Երևան չվերթն իրականացնող ինքնաթիռը չեն կարողացել վայրէջք կատարել «Զվարթնոց» օդնավակայանում։
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի հանրային կապերի պատասխանատու Սաթենիկ Հովհաննիսյանը «Ա1+»ին փոխանցեց, որ թռիչքները արդեն վերականգնվել են։
«Այս պահի դրությամբ եղանակային պայմանները բարենսպաստ են, չվերթները նորմալ իրականացվում են, կարողանում են թռիչ-վայրէջքներ իրականացնել»,- ասաց նա։
Մոսկվայից Երեւան ուղեւորվող ինքնաթիռները առավոտյան ստիպված էին եղել վայրէջք կատարել Աստրախանում եւ Սոչիում։
Սաթենիկ Հովհաննիսյանն ասաց, որ Աստրախան ուղևորված ինքնաթիռը Երևանում կլինի մեր ժամանակով 17։05-ին, իսկ Սոչի ուղևորված ինքնաթիռն արդեն Երեւանում է։

Полеты в «Звартноц»-е восстановлены
Из-за тумана два самолета, летевшие из Москвы в Ереван, а также самолет, осуществляющий рейс Варшава-Ереван, не смогли совершить посадку в аэропорту «Звартноц».
Ответственная по связям с общественностью международного аэропорта «Звартноц» Сатеник Ованнисян сообщила  «А1+», что полеты уже восстановлены.
«На данный момент погодные условия благоприятные, полеты нормально осуществляются, могут осуществлять взлеты и приземления»,- сказала она.
Самолеты, направлявшиеся из Москвы в Ереван, утром были вынуждены совершить посадку в Астрахани и Сочи.
Сатеник Ованнисян сказала, что самолет, направившийся в Астрахань, будет в Ереване в 17:05 по нашему времени, а самолет, вылетевший в Сочи, уже в Ереване.