Արթուր Վանեցյանը մեղավոր չէր Իտալիայից կրած պարտության համար․ Էդուարդ Մարգարով (տեսանյութ)
«Արարատ-73»-ի լեգենդար ֆուտբոլիստ Էդուարդ Մարգարովի կարծիքով՝ Իտալիայի հավաքականից խոշոր հաշվով կրած պարտության համար պատասխանատու են մեր թիմի մարզիչներն ու ֆուտբոլիստները, բայց ոչ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի՝ արդեն նախկին նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Նա նոր մարդ էր ֆուտբոլում, դեռ չգիտեր՝ ինչը-ինչոց է։ Նա հիմնականում զբաղվում էր կազմակերպչական հարցերով։ Նախագահը մեղավոր չէր այդ հարցում։ Դա թիմի ներքին խնդիրն էր», - ասաց մեր հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչը։
Էդուարդ Մարգարովը հայկական ֆուտբոլում ստեղծված ճգնաժամը հաղթահարելու միակ ուղին տեսնում է մանկապատանեկան ֆուտբոլի զարգացման մեջ։
«Մենք ֆուտբոլը պետք է սկսենք զարգացնել ներքևից, այլ ոչ թե վերևից։ Քանի դեռ մանկապատանեկան նորմալ ֆուտբոլ չունենանք, մենք անընդհատ ժամանակ ենք կորցնելու։ Դրա համար պետք է մտածենք, գիշերն էլ չքնենք՝ մտածենք», - «Ա1+»-ի հետ հարցազրույցում նշեց նախկին ֆուտբոլիստը։

Артур Ванецян не был виновен в поражении от Италии: Эдуард Маргаров (видео)
По мнению легендарного футболиста “Арарат-73” Эдуарда Маргарова, за поражение с крупным счетом от сборной Италии ответственны тренеры и футболисты нашей команды, а не уже бывший председатель футбольной федерации Артур Ванецян.
“Он был новым человеком в футболе, пока не знал, что к чему. Он в основном занимался организационными вопросами. В этом вопросе председатель не был виновным. Это была внутренняя проблема команды”, - сказал бывший главный тренер нашей сборной.
Эдуард Маргаров видит единственный путь преодоления кризиса, создавшегося в армянском футболе, в развитии детско-юношеского футбола.
“Мы должны начать развивать футбол снизу, а не сверху. Пока у нас не будет нормального детско-юношеского футбола, мы постоянно будем терять время. Для этого мы должны думать, ночью не спать и думать”, - в беседе с “А1+” отметил бывший футболист.