Նախագահն ընդունել է «ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս» ընկերության պատվիրակությանը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս» (PwC) ընկերության պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մեր երկրում ընկերության գործունեության ընդլայնման և համագործակցության նոր ուղղություններին վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես անդրադարձ է եղել նախագահական ATOM (Advanced Tomorrow) նախաձեռնության շրջանակում համագործակցության հնարավորություններին:
Ներկայացնելով մեր երկրի գիտական և տեխնոլոգիական զարգացմանն ուղղված նախաձեռնության ուղղությունները՝ նախագահը նշել է, որ դրա շրջանակում համագործակցություն է նախատեսվում միջազգային տեխնոլոգիական խոշոր կորպորացիաների ու ընկերությունների հետ, և «Փրայսուոթերհաուս Կուպերս»-ը նույնպես կարող է գործընկեր լինել:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև նախագահական այլ նախաձեռնությունների շրջանակում համագործակցության հեռանկարներին:
«ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս»-ն աշխարհում խոշորագույն աուդիտ, հաշվապահություն, հարկային խորհրդատվություն, կորպորատիվ ֆինանսներ և իրավաբանական ծառայություն մատուցող ցանցերի անդամ է և գործունեություն է ծավալում 158 երկրում: 2007 թվականից ընկերությունն աշխատում է նաև Հայաստանում:

Президент принял делегацию компании “ПрайсуотерхаусКуперс” (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял делегацию компании “Прайсуотерхаускуперс” (PwC).
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся расширения деятельности компании в нашей стране и новых направлений сотрудничества. В частности, были затронуты возможности сотрудничества в рамках президентской инициативы ATOM (Advanced Tomorrow).
Представляя направления инициативы, направленной на научное и технологическое развитие  страны, президент отметил, что в ее рамках предусматривается сотрудничество с крупными международными технологическими корпорациями и компаниями, и “ПрайсуотерхаусКуперс” также может быть партнером.
На встрече были также затронуты перспективы сотрудничества и в рамках других президентских инициатив.
“ПрайсуотерхаусКуперс” является членом крупнейших в мире сетей по аудиту, бухгалтерии, налоговым консультациям, корпоративным финансам и юридическим услугам и работает в 158 странах. С 2007 года компания работает и в Армении.