Արմեն Սարգսյանը մասնակցել է Ճապոնիայի կայսեր գահակալության առիթով վարչապետ Շինձո Աբեի անունից կազմակերպված ընդունելությանը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը Տոկիոյում մասնակցել են Ճապոնիայի նոր կայսր Նարուհիթոյի գահակալության առիթով վարչապետ Շինձո Աբեի և տիկին Աբեի անունից կազմակերպված հանդիսավոր ընդունելությանը։
Ընդունելությանը ներկա են եղել նոր կայսեր գահակալության առիթով Տոկիո ժամանած հյուրեր աշխարհի բազմաթիվ երկրներից, այդ թվում՝ թագավորական ընտանիքներ, պետությունների ու կառավարությունների ղեկավարներ, այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ։

Армен Саркисян присутствовал на приеме по случаю интронизации нового императора Японии Нарухито (видео)
Президент Армении Армен Саркисян и г-жа Нуне Саркисян в Токио присутствовали на торжественном приеме от имени премьер-министра Синдзо Абэ и г-жи Абэ по случаю интронизации нового императора Японии Нарухито.
На приеме присутствовали гости из многих стран мира, в том числе королевские семьи, главы государств и правительств, другие высокопоставленные деятели, руководители международных организаций, которые прибыли в Токио по случаю интронизации нового императора Японии Нарухито.