«Ryanair»-ը պետական բյուջեից գումար չի ստանալու․ Տիգրան Ավինյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ryanair» ավիաընկերությանը Հայաստանի պետական բյուջեից գումար չի հատկացվի, այսօր լրագրողներին ասաց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը՝ անդրադառնալով ավիաընկերության մատչելիության վերաբերյալ քննարկումներին։
«Հարկատուների հաշվին որևէ գումար չի տրամադրվում այդ ընկերություններին: Կարող եք հանգիստ լինել: Եվս մեկ անգամ ուզում եմ հերքել այն բոլոր տեղեկությունները, որոնք տարածվում էին սոցիալական ցանցերում, լրատվամիջոցներում, նման բան չկա»,- լրագրողներին ասաց Տիգրան Ավինյանը:
Նմանօրինակ ընկերությունների նկատմամբ սահմանված միակ արտոնությունը, Տիգրան Ավինյանի խոսքով, օդի տուրքի չեղարկումն է:
«Միակ հավելյալ աջակցությունը, որի մասին խոսվում էր, դա Գյումրիին վերաբերող հարցն է, Եվրամիության և օդանվավակայանի միասնական ջանքերի շնորհիվ հավելյալ աջակցության մասին է խոսքը, որը էլի պետական բյուջեի և հարկատուների հետ կապ չունի»,- հավելեց փոխվարչապետը:

«Ryanair» не получит денег из государственного бюджета: Тигран Авинян (видео)
Авиакомпании «Ryanair» не будет предоставлено денег из государственного бюджета Армении, сегодня сказал журналистам вице-премьер Тигран Авинян, обратившись к обсуждениям относительно доступности авиакомпании.
«Этим компаниям не предоставляется никаких денег за счет налогоплательщиков. Можете быть спокойны. В очередной раз хочу опровергнуть все сведения, распространяемые в социальных сетях, СМИ, ничего подобного нет»,- сказал журналистам Тигран Авинян.
Единственная льгота, установленная в отношении подобных компаний, по словам Тиграна Авиняна, отмена налога на воздух.
«Единственная дополнительная поддержка, о которой говорилось, это был вопрос, относящийся к Гюмри, и благодаря единым усилиям Евросоюза и аэропорта речь идет о дополнительных усилиях,  которые также не имеют отношения к государственному бюджету и налогоплательщикам»,- добавил вице-премьер.