Գևորգ Կոստանյանը մյուս ամիս կներկայանա ՀՔԾ․ Սասուն Խաչատրյան (տեսանյութ)
«Գևորգ Կոստանյանը խոստացել է եկող ամսվա սկզբին ներկայանալ Հատուկ քննչական ծառայություն»,- ասաց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ինչպես է ինքը վերաբերում նախկին գլխավոր դատախազ, իսկ 2008-ին ՀՀ նախագահի օգնական Գեւորգ Կոստանյանի՝ երկիրը լքելուն և Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվելուն այն դեպքում, երբ վերջինս Մարտի 1-ի գործով հրավիրվել է հարցաքննության։
Հարցին, թե ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ ՀՀ վարչապետի կարծիքը կամ հայտարարություններն արդյոք կարո՞ղ են ազդել ծառայության աշխատանքի վրա, Սասուն Խաչատրյանը պատասխանեց․
«ՀՔԾ-ն ղեկավարվում է միայն օրենքով, և քաղաքական հրահանգներ ՀՔԾ-ն ոչ ստանում է, ոչ էլ ստանալու դեպքում կկատարի»։

Геворг Костанян в следующем месяце явится в ССС: Сасун Хачатрян (видео)
«Геворг Костанян пообещал в начале следующего месяца явиться в Специальной следственной службы», - сказал начальник ССС Сасун Хачатрян, обратившись к вопросу, как он относится к бывшему генеральному прокурору, а в 2008 году помощника президента РА Геворга Костаняна в отьезде из страны и нахождении в Российской Федерации в том случае, когда последний по делу 1-го Марта был вызван на допрос.
На вопрос, что мнение председателя КС Грайра Товмасяна о премьер-министре РА или заявления могут ли повлиять на работу службы, Сасун Хачатрян ответил:
«ССС руководствуется только законом, и политические указы ССС ни получает, ни будет исполнять, если получит».