Ռոբերտ Քոչարյանը խուսափում է դատարանի դահլիճում հնչեցվելիք 70 հատոր նյութերի պարունակությունից․ Ա․ Քոչարյան (տեսանյութ)
Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն անհրաշետ է համարում, որ «Մարտի 1-ի գործով» անցնող վկաների անտանգությունն ապահովվի։
«Ռոբերտ Քոչարյանի և նրա պաշտպանական թիմի պահվածքը հուշում է այն մասին, որ իրենք ամեն ինչ անում են, որպեսզի դատաքննությունը չսկսվի կամ ուշ սկսվի, ինչ-որ ակնկալիքներ ունեն։ Ռոբերտ Քոչարյանի՝ քաղաքականություն վերադառնալու լավագույն հարթակը դատարանի դահլիճն է: Եվ եթե ինքն ասելիք ունի, պետք է դատարանի դահլիճում ասի, իսկ ինքը խուսափում է դատարանի դահլիճում հնչեցվելիք 70 հատոր նյութերի պարունակությունից»,- ընդգծեց Անդրանիկ Քոչարյանը և հավելեց, որ եթե ակնկալիքը կապված է Սահմանադրական դատարանում տիրող ճգնաժամից, ապա «դա էլ անիմաստ զբաղմունք է»։

Роберт Кочарян избегает содержания оглашаемых в суде 70 томов материалов (видео)
Председатель Постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян считает необходимым обеспечение безопасности свидетелей, проходящих по делу «1-го Марта».
«Поведение Роберта Кочаряна и его группы напоминает о том, что они делают все, чтобы судебное расследование не начиналось или начиналось поздно, у них есть какие-то ожидания. Наилучшая платформа для возвращения Роберта Кочаряна в политику  - это зал суда. И если ему есть что сказать, он должен сказать  в зале суда, а он избегает содержания материалов 70 томов, озвучиваемых в зале суда», - подчеркнул Андраник Кочарян и  добавил, что если ожидание связано с кризисом в Конституционном суде, то «это тоже бессмысленное занятие».