image_750x_5d75164abb326
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան հոկտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով  կժամանի Հայաստան:
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի կունենա Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև՝ ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որից հետո երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Այցի ընթացքում Գեորգի Գախարիան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուհաշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

image_750x_5d75164abb326
По приглашению премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна премьер-министр Грузии Георгий Гахария 15 октября с официальным визитом посетит Армению.
После официальной церемонии встречи состоится личная беседа премьер-министров Армении и Грузии, затем встреча в расширенном составе, после чего премьер-министры обеих стран с заявлениями по итогам переговоров выступят перед представителями СМИ.
В ходе визита Георгий Гахария встретится с президентом Армении Арменом Саркисяном, и с Католикосом Всех Армян Гарегином II.
Премьер-министр Грузии посетит мемориальный комплекс Цицернакаберд и воздаст дань памяти жертв Геноцида армян.