HSBC -ի մուտքը Հայաստան մեծ ազդեցություն է ունեցել ֆինանսաբանկային համակարգի ձևավորման վրա. Արմեն Սարգսյան (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է HSBC բանկի միջազգային հարցերով գործադիր տնօրեն, եվրոպական և աֆրիկյան տարածաշրջանների պատասխանատու Քրիստոֆեր Դեյվիսին և HSBC Բանկ Հայաստան ՓԲԸ գլխավոր գործադիր տնօրեն Փոլ Էդգարին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախագահ Սարգսյանը նշանակալի է համարել բանկի գործունեությունը Հայաստանում՝ նշելով, որ 1990-ականների սկզբին միջազգային բարձր չափանիշներով գործող բանկի մուտքը Հայաստան մեծ ազդեցություն է ունեցել ֆինանսաբանկային համակարգի, համապատասխան մշակույթի ձևավորման վրա: «Մենք գնահատում ենք ձեր բանկի ներդրումը, և կարևոր է, որ այն շարունակի հետագա գործունեությունը Հայաստանում»,-նշել է նախագահը:
Քրիստոֆեր Դեյվիսն իր հերթին նշել է, որ HSBC–ն Հայաստանում ներդրել է լավագույն չափանիշները, և բանկի հայաստանյան թիմը համարվում է ամենապատրաստվածներից մեկը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել HSBC և HSBC-Հայաստան բանկերի գործունության, առաջիկա ծրագրերի վերաբերյալ:

Вступление HSBC в Армению оказало большое влияние на формирование финансово-банковской системы: Армен Саркисян (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял исполнительного директора банка HSBC по международным вопросам, ответственного за европейские и африканские регионы Кристофера Дейвиса и генерального исполнительного директора ЗАО HSBC Банк Армения Пола Эдгара.
Приветствуя гостей, Армен Саркисян деятельность банка в Армении назвал значимой, отметив, что в начале 1990-х годов вход банка, действующего по высоким международным стандартам, в Армению оказал большое влияние на формирование финансово-банковской системы и соответствующей культуры. “Мы ценим вклад Вашего банка, и важно, чтобы он продолжал свою дальнейшую деятельность в Армении”, - отметил президент.
Кристофер Дейвис, в свою очередь, отметил, что HSBC внедрил в Армении лучшие стандарты, и армянская команда банка считается одной из самых подготовленных.
Собеседники обменялись мнениями относительно деятельности и предстоящих программ банков HSBC и HSBC-Армения.