Հումորի ու սատիրայի ժանր է․նախագծից շեղվում ենք․Գևորգ Պետրոսյանը՝ «Իմ քայլի» պատգամավորներին (տեսանյութ)
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանին դուր չի գալիս, որ իր գործընկեր Նաիրա Զոհրաբյանի հեղինակած օրինագծի շուրջ քննարկումները հումորի են վերածվել։
«Սկզբում ասում եք, որ հումոր չեք ուզում անել, բայց հետո հարցերը հումորի ու սատիրայի ժանր է։ Ինչ-որ շեղվում ենք նախագծի նպատակից, ինչ-որ աննախադեպ ակտիվություն է նկատվում»,- դիմելով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին՝ ընդգծեց Գևորգ Պետրոսյանը։
ԲՀԿ-ական պատգամավորը մի քանի դիտարկում արեց և հավելեց, որ եթե փորձեն ամեն մի նախագծի «պոզ ու պոչ» կպցնեն, ապա խորհրդարանում ոչ մի օրենքի նախագիծ «հաջողությամբ չի պսակվի»։

Это жанр юмора и сатиры, мы отклоняемся от проекта: Геворг Петросян – депутатам от «Моего шага» (видео)
Депутату от фракции «Процветающая Армения» Геворгу Петросяну не нравится, что обсуждения вокруг законопроекта авторства его коллеги Наиры Зограбян превратились в юмор.
«Сначала говорите, что не хотите шутить, но потом вопросы из жанры юмора и сатиры. Что-то мы отклоняемся от цели проекта, что-то наблюдается беспрецедентная активность», - обратившись к депутатам от фракции «Мой шаг», подчеркнул Геворг Петросян.
Депутат от ППА сделал несколько наблюдений и добавил, что если попытаются приклеивать «рога и хвост» каждому проекту, в парламенте «не завершится успешно» никакой законопроект.