Ամբողջ գործը ձախողվել է Ռոբերտ Քոչարյանի իշխանության տարիներին․ Սեդա Սաֆարյան
«Մարտի 1-ի» գործով փաստահավաք խմբի նախկին անդամ Սեդա Սաֆարյանը այսօր դատարանում ելույթ ունեցավ և անդրադարձավ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը։
Սեդա Սաֆարյանը հիշեցրեց, որ 20 օրում ինքը 12 պաշտպանյալ է ունեցել, որոնցից 7-ի վերաբերյալ մեղադրանքները 20 օրում դատարան են ուղարկվել՝ անգամ իրենց միջնորդությունները քննության առարկա չդարձնելով։
«Իրավունքի գերակայություն պահանջող այդ խումբն այն ժամանակ, երևի չկար, որ իրավունքն այդպես զարգացներ Ռոբերտ Քոչարյանի իշխանության տարիներին, որովհետև չէր կարող, թույլ էլ չէր տա։ 20 օր Հայաստանում տիրել է ռազմական դրություն։ Հենց Քոչարյանի օրոք են գործերը մեղադրական եզրակացությամբ դատարան գնացել»,- նշեց Սեդա Սաֆարյանը։
Նա շեշտեց, որ ամբողջ գործը ձախողվել է Ռոբերտ Քոչարյանի իշխանության տարիներին ՝ իր վարած քաղաքականության, ռազմական դրություն մտցնելու արդյունքում։

Все дело провалилось в годы правления Роберта Кочаряна: Седа Сафарян
Бывший член группы по сбору фактов по делу “1-го Марта” Седа Сафарян сегодня выступила в суде и обратилась к заявлению Роберта Кочаряна.
Седа Сафарян вспомнила, что за 20 дней у нее было 12 подзащитных, обвинения по отношению к 7 из которых за 20 дней были направлены в суд, даже не рассмотрев их ходатайства.
“Эта группа, требующая верховенства права в то время наверное не существовала, чтобы так развивать право в годы правления Роберта Кочаряна, потому что не могла, не позволила бы. 20 дней в Армении господствовало военное положение. Именно при Кочаряне дела с обвинительным заключением поступили в суд”, - отметила Седа Сафарян.
Она отметила, что все дело провалилось в годы правления Роберта Кочаряна, в результате проводимой им политики, введения военного положения.