Արման Բաբաջանյանը, ուսապարկը ուսին, հայտարարեց, որ չի հրաժարվում մանդատից (տեսանյութ)
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը, ով հայտարարել էր «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը լքելու մասին, պատրաստվում է շարունակել իր գործունեությունը որպես անկախ պատգամավոր:
Նա այդ մասին հայտարարեց այսօր Ազգային ժողովում ունեցած իր ելույթում։ Բաբաջանյանն ամբիոնին էր մոտեցել ուսապարկով։
Նա նշեց, որ ինքն, արդեն անկախ պատգամավորի կարգավիճակով, անելու է առավելագույնը՝ անհրաժեշտ ուժերին ու անհատներին համախմբելու, ու նրանց ներուժը Հայաստանի պետականությանն ու հայ ժողովրդին ծառայեցնելու համար։
«Անցած շաբաթ ես հայտարարեցի ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունից հեռանալու մասին։ Դա որոշումներից ամենադժվարին էր, քանի որ ստիպված եմ հեռանալ ինձ շատ հարազատ թիմից, որի հետ մի քանի ամիս առաջ մասնակցել եմ ընտրությունների, անցել եմ դժվարին ճանապարհ, հաղթահարել եմ բազմաթիվ մարտահրավերներ»,- ասաց նա՝ նշելով, որ այս որոշումն անխուսափելի էր։

Арман Бабаджанян, с рюкзаком на плече, заявил, что не отказывается от мандата (видео)
Депутат Национального собрания РА Арман Бабаджанян, обьявивший о выходе из фракции “Светлая Армения”, собирается продолжать свою деятельность в качестве независимого депутата.
Об этом он объявил в своем сегодняшнем выступлении в Национальном собрании. Бабаджанян подошел к кафедре с рюкзаком.
Он отметил, что он, уже в статусе независимого депутата, сделает все возможное для сплочения необходимых сил и личностей, и принесения их потенциала на службу государственности Армении и армянского народа.
“На прошлой неделе я объявил о выходе из фракции НС “Светлая Армения”. Это было самым трудным из решений, поскольку я вынужден уйти от очень родной для меня команды, с которой на протяжении нескольких месяцев я участвовал в выборах, прошел тяжелый путь, преодолел многочисленные вызовы”, - сказал он, отметив, что это решение было неизбежным.