Մարդ կա՞, որ չի հասկանում՝ ոչ ավանդական և ավանդական սեռական կողմնորոշումն ինչ է. Գևորգ Պետրոսյան (տեսանյութ)
Մեր ժողովրդի  գլխին կախված ամենավտանգավոր երևույթներից մեկը ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշման և ոչ ավանդական սեռական հարաբերությունների վտանգն է․Ազգային ժողովում այդ մասին նշեց «Բարգավաճ Հայաստան»-ի պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը։
Նրա խոսքով՝ այս վտանգը կանխելու համար իրենց խմբակցությունը հեղինակել է նախագիծ, համաձայն որի՝ քրեական օրենսգրքում պետք է կատարվի լրացում, որով քրեական պատասխանատվություն սահմանվի 16 տարեկանը  չրացած անձանց շրջանում ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշում քարոզելու համար։
«ՀՀ կառավարությունն այս նախագծին տվել է բացասական եզրակացություն հիմնականում երկու պատճառաբանությամբ։ Առաջինը ասում է՝ պարզ չէ, թե ի՞նչ է ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշումը, այն անորոշ հասկացություն է։ Ժողովուրդ, կներեք, ստեղ տենց մարդ կա՞, որ չի հասկանում՝ ոչ ավանդականը և ավանդականը, ես չեմ կարծում, որ դա այդպես է։  Եվ երկրորդ՝ ասում է՝ հանցակազմ արդեն իսկ կա քրեական օրենսգրքում և վկայակոչում է երկու հոդված։ Քրեական օրենսգրքի 142-րդ օրենսգրքի հոդվածը, որը պատասխանատվություն է նախատեսում անառակաբարո գործողությունների համար, մյուս հոդվածն էլ  պոռնոգրական բնույթի նյութեր տարածելու համար։ Կներեք էլի, ընկերներ, կարո՞ղ ա Կառավարությունը, եթե սխալ չեմ հասկացել, նույնացնում ա համասեռամոլության քարոզը, անառակաբարո գործողությունը և պոռնկագրական բնույթի նյութեր տարածելը»։
Գևորգ Պետրոսյանը նաև նշեց, որ սա այն հարցն է, որ խմբակցության ղեկավարի գլխավորությամբ «մազաչափ անգամ նահանջի տեղ չունեն», քանի որ այս հարցը  «սպառնում է մեր մատաղ սերնդին և մեր ազգային անվտանգությանը»։

Есть ли такой человек, который не понимает, что такое нетрадиционная и традиционная сексуальная ориентация? Геворг Петросян (видео)
Над нашим народом висит одно из самых опасных явлений: опасность нетрадиционной сексуальной ориентации и нетрадиционных сексуальных отношений, - об этом в Национальном собрании отметил депутат от «Процветающей Армении» Геворг Петросян.
По его словам, чтобы пресечь эту опасность их фракция стала авторо проекта, согласно которому в уголовном кодексе нужно произвести дополнение, которым будет установлена уголовная ответственность за агитацию нетрадиционных сексуальных отношений среди лиц младше 16 лет.
«Правительство РА дало отрицательное заключение этому проекту в основном с двумя мотивировками. Первая говорит: непонятно, что такое нетрадиционная сексуальная ориентация, это – неопределенное понятие. Народ, извините, здесь есть человек, который не понимает, что такое нетрадиционное и традиционное, я не думаю, что это так. И во-вторых, говорит, состав преступления уже есть в уголовном кодексе и ссылается на две статьи. 142-ю статью Уголовного кодекса, которая предусматривает ответственность за порочные действия, а другая статья – за распространение  материалов порнографического характера. Извините, друзья, может Правительство, если я правильно понял, отождествляет пропаганду гомосексуализма, порочное действие и распространение материалов порнографического характера?»
Геворг Петросян также отметил, что этот  - тот вопрос, что во главе с руководителем фракции «не отступят ни на волос»,  поскольку этот вопрос «угрожает нашему младшему поколению и нашей национальной безопасности».