Արսեն Գասպարյանը խոչընդոտել է վարչապետի հետ ներդրողների հանդիպմանը․ Գագիկ Մակարյան (տեսանյութ)
«Ապրիլ ամսին վարչապետի խորհրդական Արսեն Գասպարյանը փորձում էր այնպիսի իրավիճակ ստեղծել, որ ներդրողների հետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը չկայանա»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության ղեկավար Գագիկ Մակարյանը։
Վերջինս նաև հավելեց, թե հենց տնտեսական որոշ նպատակներ, որոնք հռչակել էր Ն․Փաշինյանը Ստեփանակերտում Համահայկական խաղերի բացման ժամանակ, իրականանալի չեն, և այդ առումով նրա խորհրդականները ճիշտ հաշվարկներ չեն ներկայացրել։ Խոսքը մասնավորապես վերաբերում է ՀՆԱ-ի աճին։ Ինչ վերաբերում է մինչև 2050թ․ զբաղվածությունը 2,5 միլիոնի և բնակչության թիվը 5 միլիոնի հասցնելու նպատակներին, ապա Գ․ Մակարյանը դա իրատեսական է համարում։
Գործատուների միության ղեկավարը նորից քննադատեց կառավարության կադրային քաղաքականությունը և հավելեց, որ անցած մեկ տարվա ընթացքում ավելի շատ փորձառություն է ձեռք բերել վարչապետը, և ոչ թե իր թիմը։ «80 տոկոսը պետք է վերագրենք իր անձին, 20 տոկոսը՝ իր թիմին»,- շեշտեց նա։
Գ․Մակարյանը անդրադարձավ նաև ներդրումների թեմային, Ամուլսարի ու «Սանիթեք» ընկերության շուրջ ստեղծված իրավիճակին։

В течение года опыт приобрел премьер-министр, а не команда: Гагик Макарян (видео)
«В апреле советник премьер-министр Арсен Гаспарян пытался создать такую ситуацию, чтобы встреча Никола Пашиняна с инвесторами не состоялась», - в беседе с “А1+” сказал глава Республиканского союза работодателей Армении Гагик Макарян.
Последний также добавил, что именно некоторые экономические цели, которые провозгласил Н. Пашинян во время открытия Панармянских игр в Степанакерте, нереализуемы, и в этом плане его советники представили неправильные расчеты. Речь в частности касается роста ВВП. Что касается целей доведения занятости до 2,5 миллиона и числа населения до 5 миллионов к 2050г., Г. Макарян считает это реалистичным.
Руководитель Союза работодателей вновь раскритиковал кадровую политику правительства и добавил, что за прошедший год больше опыта приобрел премьер-министр, а не его команда. “80% нужно приписать лично ему, 20% - его команде”, - подчеркнул он.