Զինծառայողը լքել է մարտական դիրքն ու հայտնվել Ադրբեջանում․ ԱՀ ՊՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 12-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասից, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մարտական դիրքը լքել է զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Հայկի Ղազարյանը:
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվության, զինծառայող Ղազարյանը գտնվում է նրանց մոտ:
----------
Նշենք, որ ավելի վաղ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, թե ՀՀ զինված ուժերի զինծառայող Արո Հայկի Ղազարյանը առավոտյան Ֆիզուլու ուղղությամբ փախել է հայկական կողմից և հանձնվել ադրբեջանցիներին։
Ադրբեջանական կողմը պնդում է, թե իբրև Ղազարյանը հարցաքննության ընթացքում ասել է՝ ինքը փախել է, քանի որ հայկական զորամասում իր հանդեպ անմարդկային վերաբերմունք են դրսևորել, հրամանատարները և ծառայակիցները ֆիզիկական ճնշումների են ենթարկել։

Военнослужащий покинул боевой пост и оказался в Азербайджане
12 августа в 12:00 часов  военнослужащий АОАраик Айкович Казарян (2000 г/р), при еще не выясненных обстоятельствах, покинул боевой пост в подразделении,дислоцированном в юго-восточном направлении воинской.
«По сообщениям азербайджанских СМИ, военнослужащий Казарян находится у них. Ведется расследование с целью  выяснения  подробностей  инцидента», - говорится в сообщении МО АР.
Ранее официальный представитель Минобороны Арцрун Ованнисян подтвердил, что в настоящее время в Азербайджане находится гражданин Армении. «Я подтверждаю, что в настоящее время в Азербайджане есть гражданин Армении, но обстоятельства, его личность и другие подробности будут предоставлены соответствующими органами», - написал он на своей странице в Facebook.