Արդարադատության նախարարությունը կարող է ապավինել Իտալիայի լիակատար աջակցությանը
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վինչենցո դել Մոնակոյին:
Ողջունելով դեսպանին՝ նախարարը նշել է, որ տեղեկացված է Հայաստանի և Իտալիայի միջև արդարադատության ոլորտում առկա արդյունավետ համագործակցության մասին և իր պատրաստակամությունն է հայտնել նպաստելու փոխգործակցության զարգացմանը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար, շնորհավորել Ռուստամ Բադասյանին բարեփոխումների փուլում գտնվող Հայաստանի արդարադատության նախարարի պատասխանատու պաշտոնը զբաղեցնելու համար և նշել, որ Նախարարությունը կարող է ապավինել Իտալիայի լիակատար աջակցությանը: Այդ համատեքստում դեսպան Վինչենցո դել Մոնակոն հաջողելու գրավական է համարել արդյունավետ համագործակցությունը լավագույն փորձն ունեցող երկրների հետ:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Բադասյանն անդրադարձել է հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին՝ կարճաժամկետ ու երկարաժամկետ ծրագրերից առանձնացնելով կոռուպցիայի կանխարգելմանն ու կոռուպցիոն հանցագործությունների բացահայտմանն ուղղված աշխատանքները, ինչպես նաև Հակակոռուպցիոն նոր դատարանի ստեղծումը:

Министерство юстиции РА может рассчитывать на полную поддержку Италии
8 августаминистр юстиции РА Рустам Бадасян принял Чрезвычайного и полномочного посла Итальянской Республики в Армении Винченцодель Монако.
Приветствуя посла, министр отметил, что информирован  об  эффективном сотрудничестве между Арменией и Италией и выразил готовность способствовать развитию сотрудничества.
Посол дель Монако выразил благодарность за встречу, поздравил Рустама Бадасяна с вступлением в должность  министра юстиции Армении в период реформ и отметил, что министерство может рассчитывать на полную поддержку Италии. В этом контексте посол Винченцодель Монако счел гарантией успеха сотрудничество со странами, имеющими лучший опыт.
В ходе встречи министр Бадасян прокомментировал реформы в области борьбы с коррупцией, дифференцируя  краткосрочные и долгосрочные программы от мероприятий, направленных на предотвращение коррупции и выявление коррупционных преступлений, а также создание нового Антикоррупционного суда.