Ոստիկանները 10-ից ավելի բնակարանային գողության դեպք են բացահայտել ու հայտնաբերել մեծ քանակությամբ զենք (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները ամիսներ տևած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ ձեռք բերեցին, որ Երևանի բնակիչներ 53 ու 40-ամյա երկու տղամարդ Սևանում ապրող 27-ամյա մի երիտասարդի հետ խմբի կազմում կատարում են բնակարանային գողություններ։
Հիշյալ անձինք վերցվեցին քրեական հետախույզների օպերատիվ տեսադաշտ։ Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողներ համատեղ իրականացրին համալիր օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ։ Արդյունքում՝ ոստիկանների տեղեկությունները հիմնավորվեցին և նրանց տեսադաշտում հայտնված անձինք հայտնաբերվեցին ու բերման ենթարկվեցին ոստիկանություն։ Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում խուզարկություններ կատարվեցին մի շարք հասցեներում։
Ոստիկանության և քննչական կոմիտեի ծառայողները հայտնաբերեցին տարբեր բնակարաններից գողացված իրերի մի մասը, որոնք առգրավվեցին հետագա գործողությունների համար։ Բացի իրեղեն ապացույցներից՝ իրավապահները հայտնաբերեցին նաև ապօրինի պահվող զենք-զինամթերք։
Ոստիկանության ծառայողները պարզեցին, որ հրազեններից մեկը գողոն է․ այն 3000 դոլարի և ոսկյա զարդերի հետ գողացել են նախորդ տարվա ապրիլին՝ Արտաշատի բնակարաններից մեկից։
Այս պահին քննությամբ հիմնավորվել է, որ նրանք կատարել են 10-ից ավելի բնակարանային գողություններ՝ Երևանում և տարբեր մարզերում։ Այժմ էլ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներն ու քննչական գործողությունները շարունակվում են՝ բացահայտված դեպքերի բոլոր հանգամանքներն ամբողջությամբ պարզելու, ինչպես և այլ հանցադրվագներ բացահայտելու ուղղությամբ։

Полицейские раскрыли более 10 квартирных краж и обнаружили большое количество оружия (видео)
Поддержи А1+!В результате длившихся несколько месяцев оперативно-розыскных мероприятий сотрудники Главного управления уголовного розыска полиции получили фактические данные о том, что жители Еревана 53 и 40 лет вместе с проживающим в Севане, 27-летним мужчиной совершают квартирные кражи. Эти лица были взяты под оперативный контроль следственных действий.
Служащие различных подразделений полиции совместно провели комплексные оперативно-розыскные мероприятия.
В результате, сведения полицейских были подтверждены и оказавшиеся в поле их зрения лица были обнаружены и подвергнуты приводу в полицию. В рамках возбужденного уголовного дела были проведены обыски по ряду адресов.
Сотрудники полиции и Следственного комитета обнаружили часть украденных из разных квартир вещей, которые были изъяты для дальнейших действий. Кроме вещественных доказательств, правоохранители обнаружили также и незаконно хранящееся оружие и боеприпасы.
Сотрудники полиции выяснили, что одно из огнестрельных орудий украдено вместе с 3000 долларов и золотых украшений в апреле прошлого года из одной из квартир Арташата.
На данный момент следствие подтвердило, что они совершили более 10 квартирных краж в Ереване и разных областях. И сейчас оперативно-розыскные мероприятия и следственные действия продолжаются для полного выяснения всех обстоятельств раскрытых событий, а также выявления других преступлений.