Քոչարյանը քաղաքականության մեջ է՝ անկախ նրանից, որ ազատության մեջ չէ. Վիկտոր Սողոմոնյան (տեսանյութ)
Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը սոցհարցումներ չի արել՝ ստուգելու համար, թե նրա աջակիցների թիվը մե՞ծ է, թե՞ ոչ։  Ծանոթ լինելով այլ սոցհարցումների արդյունքների՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը նշեց, որ փոփոխություններ նկատել են՝ համեմատած հանրության՝ մեկ տարի առաջվա վերաբերմունքի հետ։
«Այս մեկ տարվա ընթացքում կտրուկ փոփոխություն ունենք, չեմ կասկածում, որ այդ փոփոխությունը շարունակվելու է դեպի պոզիտիվը, որովհետև Ռոբերտ Քոչարյանի  դրական ժառանգությունը մենք չենք կարող փոխել»,- ասաց նա։
Ռոբերտ Քոչարյանը քաղաքականություն կվերադառնա՞
Թե ե՞րբ Ռոբերտ Քոչարյանը ազատ կարձակվի, վերջինի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը  չգիտի, բայց վստահ է՝ նա երկար ժամանակ չի մնա անազատության մեջ։
«Ոչ մի ճաղ չի կարող արգելել մարդուն զբաղվել քաղաքականությամբ, օրինակ, օրերս  նախագահին «Գոլոս Արմենիան» գրավոր հարցեր է ուղղել, և եթե չեմ սխալվում, վաղը հրապարակվելու է նրա հարցազրույցը։ Քաղաքականությամբ զբաղվելու իր մտադրությունները չեն փոխվել՝ Ռոբերտ Քոչարյանը զբաղվելու է քաղաքականությամբ, թե ի՞նչ չափով ու ի՞նչ ձևով,  ինքը կորոշի»,- պատասխանելով այն հարցին, թե ե՞րբ Ռոբերտ Քոչարյանը կվերադառնա քաղաքականություն՝ ասաց Վիկտոր Սողոմոնյանը։
Ի հավելումն՝ նա ասաց, որ Ռոբերտ Քոչարյանը, անկախ նրանից, որ ազատության մեջ չէ, քաղաքականության մեջ է։
«Մտածել, որ այդպիսի մարդուն հնարավոր է ապօրինի կալանքով ստիպել հրաժարվել իր մտադրություննից, միամտություն կլինի»,- եզրափակեց նա։

Кочарян находится в политике, независимо от того, что он не на свободе: Виктор Согомонян (видео)
Поддержи А1+!Офис Роберта Кочаряна не провел соцопросов, чтобы проверить, велико ли число его сторонников? Будучи знакомым с результатами этих соцопросов, глава офиса Роберта Кочаряна Виктор Согомонян отметил, что заметили изменения, по сравнению с прошлогодним отношением.
«За этот год у нас есть резкие изменения, не сомневаюсь, что эти изменения продолжатся в сторону позитива, потому что позитивное наследие Роберта Кочаряна мы не можем изменить», - сказал он.
Вернется ли Роберт Кочарян в политику?
Глава офиса Роберта Кочаряна не знает, когда он освободится, но уверен, что он не будет находится в заключении длительное время.
«Никакая решетка не может запретить человеку заниматься политикой, к примеру, на днях «Голос Армении» направило письменные вопросы президента, и если не ошибаюсь, завтра будет опубликовано его интервью. Его намерения заниматься политикой не изменились: Роберт Кочарян будет заниматься политикой, а в какой мере и в какой форме – он решит», - отвечая на вопрос, когда Роберт Кочарян вернется в политику, сказал Виктор Согомонян.
В дополнение он сказал, что Роберт Кочарян, несмотря на то, что находится в заключении, находится в политике.
«Думать, что такого человека возможно незаконным арестом заставить отказаться от своих намерений, будет наивно», - заключил он.