Արմեն Սարգսյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանի հետ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արգենտինայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գոնսալո Ուռիոլաբեիտիային՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելության ավարտի առիթով:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ Հայաստանի և Արգենտինայի միջև փոխգործակցության խորացմանն ու ամրապնդմանն ուղղված նրա ջանքերի համար:
Կարևորելով երկու երկրների միջև հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության հնարավորությունների լիարժեք օգտագործումը՝ զրուցակիցները նշել են, որ այդ գործում մշտապես իր մեծ ավանդն է ունեցել և ունի արգենտինահայ համայնքը:
Դեսպան Ուռիոլաբեիտիան նշել է, որ Հայաստանից հեռանում է ջերմ հիշողություններով և շարունակելու է մնալ որպես մեր երկրի լավ բարեկամը:

Президент Армен Саркисян провел прощальную встречу с послом Аргентины в Армении (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян 19 июля в связи с завершением дипломатической миссии в нашей стране принял чрезвычайного и полномочного посла Аргентины в Республике Армения Гонсало Уриолабеитиа.
Армен Саркисян поблагодарил посла за его усилия, направленные на углубление и укрепление взаимодействия между Арменией и Аргентиной.
Подчеркнув важность последовательного развития отношений между двумя странами и полноценного использования возможностей взаимовыгодного сотрудничества в различных сферах, собеседники отметили, что в этом деле имеет свой большой вклад и армянская община Аргентины.
Посол Уриолабеитиа отметил, что покидает Армению с теплыми воспоминаниями и продолжит оставаться хорошим другом нашей страны.