Վեց ընտանիք բնակարան կորցնելու վտանգի առջև է կանգնած (տեսանյութ)
Երևանի Վարդանանց 109 հասցեի բնակիչ Արմենուհի Գաբրիելյանն ու Սասունցի Դավիթ 40 հասցեի բնակիչ Վերգինե Ղազարյանը կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում։
Գաբրիելյանը պատմեց, որ իր սանիկի խնդրանքով իրենց անունով «ՎՏԲ» բանկում ոսկու գրավադրում են ձևակերպել: Գրավադրման լուծարվելուց հետո բանկից տեղեկացրել են, որ  30 տոկոս տոկադրույքով վարկ է ձևակերպված իրենց անունով։
Վարդանանց 109-ի բնակչի խոսքով՝ ինքը տեղյակ չի եղել դրանից՝ նշելով, որ դա կազմակերպել են բանկի աշխատակիցները: Նա հավելեց նաև, որ բացի իրենից՝ այս հարցով ներգրավված ևս 5 ընտանիք կա, և որ նրանք էլ բնակարան կորցնելու վտանգի առջև են կանգնած:

Шесть семей стоят перед опасностью потерять квартиру (видео)
Жительница по адресу Ереван, Вардананц 109 Арменуи Габриелян и житель по адресу Сасунци Давид 40 Вергине Казарян проводят акцию протеста напротив правительства.
Габриелян рассказала, что по просьбе своего крестника заложили золото в банке «ВТБ». После расторжения залога из б анка сообщили, что на их имя оформлен кредит с процентной ставкой 30%.
По словам жительницы Вардананц 109, она не знала об этом, отметив, что это организовали сотрудники банка. Она также добавила, что кроме нее, в это дело вовлечены еще 5 семей, и что они также стоят перед опасностью потерять квартиру.