Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Կիրիակոս Միցոտակիսին Հունաստանի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Կիրիակոս Միցոտակիսին Հունաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ.
Խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր գլխավորած կուսակցության համոզիչ հաղթանակի և Հունաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ իմ ջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և  մաղթում հաջողություն ու նորանոր ձեռքբերումներ այդ բարձր և պատասխանատու առաքելության մեջ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Հունաստանի հետ ընդհանուր արժեքների, պատմական սերտ առնչությունների և երկու ժողովուրդների բարեկամության վրա խարսխված հարաբերությունները: Վստահ եմ, որ Ձեր մասնագիտական բարձր ունակությունները և հեղինակությունը կնպաստեն հայ-հունական բազմաոլորտ օրակարգի խորացմանը և ընդլայնմանը:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ բարեկամ Հունաստանի հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր բնագավառներում համագործակցություն զարգացնելու Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը: Հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Հայաստան՝ Ձեզ հարմար ժամկետում: Մեր հանդիպումը հնարավորություն կընձեռի ուրվագծելու երկկողմ արդյունավետ համագործակցության հետագա զարգացման ուղիները:

Никол Пашинян поздравил Кириакоса Мицотакиса с избранием на пост премьер-министра
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил Кириакоса Мицотакиса с избранием на пост премьер-министра Греции.
“В связи с убедительной победой возглавляемой Вами партии на парламентских выборах и избранием на пост премьер-министра Греческой Республики направляю Вам свои теплые и искренние поздравления и желаю успехов и новых достижений в этой высокой и ответственной миссии.
Армения придает большое значение общим ценностям с Грецией, тесным историческим связям и отношениям, основанным на дружбе двух народов. Уверен, что Ваши высокие профессиональные способности и авторитет будут способствовать углублению и расширению многоплановой армяно-греческой повестки.
Пользуясь случаем, подтверждаю обязательство правительства Армении развивать сотрудничество с дружественной Грецией во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Приглашаю Вас посетить Армению в удобное для Вас время. Наша встреча даст возможность наметить пути дальнейшего развития эффективного двустороннего сотрудничества”, - говорится в поздравительном послании премьер-министра.