ՊԵԿ պաշտոնյա է կալանավորվել. ԱԱԾ
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտել է ՀՀ ՊԵԿ աշխատակցի կողմից կաշառք պահանջելու և ստանալու դեպք:
Ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ ՀՀ ՊԵԿ հարկային օպերատիվ վարչության Գորիսի տարածքային հարկային տեսչության գլխավոր տեսուչը, տեղյակ լինելով, որ «Կապույտ բազալտ» ՍՊԸ-ն առանց համապատասխան թույլտվության իրականացրել է  քարի արդյունահանում և վաճառք, ինչպես նաև չի գրանցել աշխատակիցների գերակշիռ մասին, նշված հանգամանքը չարձանագրելու և օրինական ընթացք չտալու համար պահանջել և որպես կաշառք ստացել է բազալտ քար (ընդհանուր առմամբ՝ շուրջ 600.000 ՀՀ դրամի արժեքի չափով): Փաստացի ընկերությունը 2017-18թթ. արդյունահանել և առանց հարկերը վճարելու իրացրել է 17.500.000 դրամ արժողությամբ շուրջ 700 խորանարդ մետր քար՝ պետությանը պատճառելով էական վնաս:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ,  ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով: Մեղադրանք է առաջադրվել  2 անձի: ՊԵԿ պաշտոնյան կալանավորվել է։
Ծանուցում. ենթադրյալ հանցանքի համար կասկածվողը կամ մեղադրվողը համար­վում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատա­վարության օրենսգրքով սահմանված կարգով՝ դատարանի օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Арестован сотрудник КГД: СНБ
Поддержи А1+!Служба национальной безопасности Республики Армения в результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых в рамках реализации своих функций, направленных на борьбу с коррупцией, выявила случай требования и получения взятки сотрудником КГД РА.
Согласно полученным предварительным данным, главный инспектор Горисской территориальной налоговой инспекции оперативного налогового управления КГД РА, будучи в курсе того, что ООО “Синий Базальт” без соответствующего разрешения осуществляет добычу и продажу камня, а также и то, что на предприятии не зарегистрирована преобладающая часть сотрудников, за неразглашение данного обстоятельства и не придания ему законного хода, потребовал и получил в качестве взятки добываемый базальт на сумму около 600.000 драмов РА.
Фактически, компанией в 2017 - 2018 гг. было добыто и продано около 700 кубометров камня на сумму 17 500 000 драмов, что нанесло значительный ущерб государству.
По факту предполагаемого преступления в следственном департаменте СНБ РА возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса РА. Двум лицам предъявлено обвинение. Сотрудник КГД арестован.