Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Եվրոպայի 2-րդ խաղերի մեդալակիր մարզիկների հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Եվրոպայի 2-րդ խաղերի մեդալակիր մարզիկների հետ: Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է մարզիկներին Եվրոպական խաղերում հաջողությունների հասնելու, մեդալներ նվաճելու կապակցությամբ և նրանց մրցելույթները գնահատել հաջողված: Վարչապետը նշել է, որ առանձին մարզաձևերում մեր մարզիկներն ունեն լավ հնարավորություններ և հավելել, որ սպորտն ունի առաջնային նշանակություն: «Ձեր հաջողությունները գալիք սերնդի համար կլինեն ոգեշնչման աղբյուր»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Այնուհետև վարչապետը մարզիչներից և մարզիկներից հետաքրքրվել է մրցումների ընթացքի, ապա առկա հնարավորությունների, խնդիրների մասին:
Մարզիկները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետին ընդունելության համար, այնուհետև ներկայացրել արդյունքները: Մարզիչներն ու մարզիկները խոսել են նաև առանձին մարզաձևերի զարգացման հնարավորությունների, ինչպես նաև խնդիրների մասին:
Հանդիպման ավարտին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մաղթել է հաջողություններ առաջիկայում նախատեսված մրցելույթներում և Օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու փուլում:

Никол Пашинян встретился с завоевавшими медали на Вторых Европейских играх спортсменами (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с завоевавшими медали на Вторых Европейских играх армянскими спортсменами. Никол Пашинян поздравил спортсменов с достижением успехов на Европейских играх, завоеванием медалей и высоко оценил их успех на соревнованиях. Премьер-министр отметил, что у наших спортсменов хорошие шансы в отдельных видах спорта, и добавил, что спорт имеет приоритетное значение. “Ваши успехи станут источником вдохновения для будущих поколений”, - сказал Никол Пашинян.
Затем премьер-министр поинтересовался у тренеров и спортсменов о ходе соревнований, существующих возможностях и проблемах.
Спортсмены поблагодарили премьер-министра за прием, а затем представили результаты. Тренеры и спортсмены рассказали о возможностях развития отдельных видов спорта, а также о проблемах.
В конце встречи премьер-министр Никол Пашинян пожелал успехов на предстоящих соревнованиях и в подготовке к Олимпийским играм.