Գյումրիում ավտոմաքսատուն կառուցելու համար նախնական 19-21մլն դոլար է պետք. ՊԵԿ նախագահ (տեսանյութ)
Նորագավիթի ավտոմաքսատունը Գյումրի տեղափոխելու՝ վարչապետի տված հանձնարարականը ընթացքի մեջ է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը, որը մասնակցում էր դատախազության 101-րդ տարեդարձին։
«Գյումրիում կառուցվելու է արտաքին տնտեսական գործունեության սպասարկման կենտրոն, որը ոչ միայն իրականացնելու է ավտոմաքսատան ֆունկցիան, այլև ընդգրկուն գործառույթներ։ Մեկնարկը արդեն տրվել է»,- ասաց Դավիթ Անանյանը։
Թե ե՞րբ պատրաստ կլինի այն, ՊԵԿ նախագահը ժամկետներ չնշեց, բայց վայրն արդեն  ընտրվել է։ Շենքի կառուցումը կիրականացվի  դրամաշնորհների, դոնորների և վարկային միջոցներով։ Նախնական հաշվարկով՝ 19-21 մլն դոլար անհրաժեշտ կլինի։

Для строительства автотаможни в Гюмри предварительно нужно 19-21 млн долларов: председатель КГД (видео)
Поддержи А1+!Поручение премьер-министра о перемещении Норагавитской таможни в Гюмри находится в процессе. Об этом в беседе с журналистами сказал председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян, участвующий в 101-й годовщине таможни.
«В Гюмри будет построен центр обслуживания внешнеэкономической деятельности, который не только будет выполнять функцию автомобильной таможни, но и емкие функции. Старт уже дал», - сказал Давид Ананян.
На вопрос, когда она будет готова, председатель КГД не указал сроков, но место уже выбрано. Строительство здания будет осуществляться посредством фондов, доноров и кредитов. По предварительному подсчету, понадобится 19-21 млн долларов.