Ստուգումներ Արարատի մարզում բնակվող քրեական հեղինակությունների բնակության վայրերում (տեսանյութ)
Ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության ու ենթակա ստորաբաժանումները, հասարակական անվտանգությամբ մտահոգ, հունիսի 21-ին ու 22-ին ուժեղացված ծառայություն են իրականացրել ։ Ուժեղացված ծառայությանը ներգրավվել են նաև մարզը սպասարկող ճանապարհային ոստիկաններն ու պետական պահպանության գլխավոր վարչության Արարատի մարզի ստորաբաժանումների ծառայողները։ 110 ոստիկանից կազմված 28 կարգախմբերը Արտաշատի, Արարատի և Մասիսի բաժիններ տարբեր կասկածանքներով բերման են ենթարկել 23 անձի, ստուգումներ են իրականացրել մարզում բնակվող շուրջ 30 քրեական հեղինակության բնակության վայրերում։
Ուժեղացված ծառայության ընթացքում Արարատի ոստիկանները բացահայտել են ապօրինի թմրաշրջանառության դեպք, հայտնաբերել են ապօրինի պահվող զենք-զինամթերք ու հետախուզվող անձ, որն ևս բերման են ենթարկել։ Երկօրյա ուժեղացված ծառայության ընթացքում ճանապարհային երթևեկության տարբեր կանոնների խախտումների փաստերով կազմվել է 152 արձանագրություն, այդ թվում՝ 29-ը արագության գերազանցման համար։ Պահպանվող հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել 19 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 5-ի վարորդներն ալկոհոլ օգտագործած են եղել, իսկ 14-ը չեն ունեցել համապատասխան փաստաթղթեր։
Համակեցության կանոնների և երթևեկության անվտանգության պահպանման նպատակով Արարատի ոստիկանները նմանօրինակ ուժեղացված ծառայություններ իրականացնելու են պարբերաբար։

Проверки в местах проживания криминальных авторитетов в Араратской области (видео)
21 и 22 июня подразделения Араратского областного управления полиции, в целях сохранения общественной безопасности, осуществили усиленную службу.
В усиленной службе участвовали также и обслуживающие область дорожные полицейские и сотрудники подразделений Главного управления государственной охраны Араратской области.
110 полицейских, 28 нарядов по разным подозрениям подвергли приводу 23 человека, осуществили проверки в домах около 30 криминальных авторитетов, проживающих в области.
В ходе усиленной службы полицейские Арарата выявили случай незаконного оборота наркотиков, обнаружили незаконно хранящиеся оружие и боеприпасы и разыскиваемое лицо, которое также подвергли приводу.
В ходе двухдневной усиленной службы по фактам нарушений различных правил дорожного движения составлено 152 протокола, в том числе 29 за превышение скорости. На охраняемые территории было перевезено 19 транспортных средств, 5 водителей употребляли алкоголь, а 14 не имели соответствующих документов.
С целью соблюдения правил сосуществования и безопасности движения полицейские Арарата будут периодически осуществлять подобные усиленные дежурства.