Որտե՞ղ է «կորել» Գագիկ Ծառուկյանի ծանուցագիրը
«Բարգավաճ Հայաստան»  խմբակցությունը Հայաստանի  Քննչական կոմիտեից  ծանուցագիր չի ստացել Գագիկ Ծառուկյանին հարցաքննության կանչելու վերաբերյալ: Այս մասին  «Ա1+»- ին հայտնեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը:
Մինչդեռ, մեզ հետ զրույցում Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Նաիրա Հարությունյանը նշեց, որ ծանուցագիրը ուղարկվել է Ազգային ժողով:
Դիտարկմանը, թե խմբակցությունից մեզ ասացին, որ չեն ստացել Նաիրա Հարությունյանն  արձագանքեց, որ չեն կարող չստացած լինել, որովհետև Մալբռի (էլեկտրոնային փաստաթղթաշրջանառության համակարգ) համակարգով է ուղարկվում և միանգամից  այն երևում է:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 11-ին Քննչական կոմիտեն Գագիկ Ծառուկյանին վկայի կարգավիճակով հարցաքննության էր հրավիրել՝  կապված  Աբովյանում քաղաքապետի ընտրության նախօրեին ՔՊ թեկնածուի  նախընտրական շտաբի պետի տան և մեքենայի հրկիզման գործով:
Սակայն, ըստ մամուլի, ծանուցագիրն  առձեռն ստանալուց հետո Գագիկ Ծառուկյանը պատռել էր այն: Գագիկ Ծառուկյանին ՔԿ-ից երկրորդ անգամ ծանուցագիր ուղարկել են հունիսի 15-ին, բայց արդեն Ազգային ժողով:

Куда “пропала” повестка Гагика Царукяна?
Поддержи А1+!Фракция “Процветающая Армения” не получила от Следственного комитета Армении повестки о вызове на допрос Гагика Царукяна. Об этом “А1+” сообщил секретарь фракции ППА Арман Абовян.
Между тем, в беседе с нами пресс-секретарь Следственного комитета Наира Арутюнян отметила, что повестка была отправлена в Национальное собрание.
На наблюдение, что во фракции нам сказали, что не получили, Наира Арутюнян отреагировала, что не могли не получить, поскольку отправляется посредством Малбр (система электронного документооборота) и там сразу видно.
Напомним, что 11-го июня Следственный комитет вызвал Гагика Царукяна на допрос в статусе свидетеля, в связи с делом о происшедшем накануне поджоге дома и автомобиля начальника избирательного штаба кандидата от ГД.
Однако, согласно печати, уже после получения повестки, Гагик Царукян ее порвал. Во второй раз Гагику Царукяну была отправлена повестка из СК 15-го июня, но уже в Национальное собрание.