Արման Թաթոյանն ընտրվել է ԵԽ Խոշտանգումների կանխարգելման կոմիտեի անդամ
Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեի (47 անդամ պետություն) 2019 թվականի  հունիսի 12-ի նիստում Արման Թաթոյանն ընտրվել է Խոշտանգումների և անմարդկային կամ արժանապատվությունը կամ պատժի կանխարգելման կոմիտեի (ԽԿԿ, CPT) անդամ ներկայացուցիչ Հայաստանից:
Խոշտանգումների կանխարգելման եվրոպական կոմիտեն ստեղծվել է Եվրոպայի խորհրդի 1987 թվականի համանուն կոնվենցիայով: ԽԿԿ-ն (CPT) իրականացնում է այցեր Եվրոպայի խորհրդի անդամ երկրների ազատությունից զրկման վայրեր: ԽԿԿ-ի (CPT) անդամները Կոմիտեի գործունեության ոլորտի հարցերով անկախ և անաչառ մասնագետներ են:
Կոմիտեն (ԽԿԿ, CPT) լրացնում է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատական գործունեությունը ևհանդիսանում է խոշտանգումների և վատ վերաբերմունքի մյուս ձևերի կանխարգելման ոչ դատական մեխանիզմ:

Арман Татоян избран членом комитета СЕ по предупреждению пыток
На заседании Комитета министров Совета Европы (47 государств-членов) 12 июня 2019 года Арман Татоян был избран членом-представителем Армении в Комитете по предупреждению пыток и бесчеловечного или унижающего достоинство обращения или наказания (ЕКПП).
Европейский комитет по предупреждению пыток и бесчеловечного или унижающего достоинство обращения или наказания был создан по одноименной конвенции Совета Европы 1987 года. ЕКПП (CPT) осуществляет визиты в места лишения свободы стран-членов Совета Европы. Члены ЕКПП (CPT) - независимые и беспристрастные специалисты по вопросам сферы деятельности Комитета. Комитет (ЕКПП, CPT) дополняет судебную деятельность Европейского суда по правам человека и является неконституционным механизмом по предотвращению других форм пыток и плохого обращения.