Երբ ժամանակը գա, կխոսի. Աշոտյանը՝ Սերժ Սարգսյանի մասին (տեսանյութ)
Երբ ժամանակը գա, կխոսի. ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի վերաբերյալ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, որը Կոմիտասի անվան պանթեոնում էր։
Սարգսյանը ինչպես հայտնի է չի պատասխանել լրագրողների հարցերին։
Աշոտյանը անդրադարձավ Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում տեղի ունեցած քաղաքապետի ընտրություններին։
Վարչական ռեսուրսի կիրառման լավագույն օրինակ էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությունը նախընտրական քայլերթին, ասաց նա։ Աշոտյանը հարցադրում արեց, թե արդյո՞ք հնարավոր կլիներ պատկերացնել, որ օրինակ՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մասնակցում են իրենց կուսակից քաղաքապետերի թեկնածուների քարոզարշավներին։
Խոսելով Փաշինյանի հայտարարության մասին, թե Աբովյանում հաղթեց ժողովրդավարությունը, Աշոտյանը նշեց, որ դա առնվազն ազնիվ չէ։

Когда придет время, заговорит: Ашотян – о Серже Саргсяне (видео)
Поддержи А1+!Когда придет время – заговорит, сказал о председателе РПА Серже Саргсяне вице-председатель РПА Армен Ашотян, который был в пантеоне имени Комитаса.
Саргсян как известно не ответил на вопросы журналистов.
Ашотян обратился к выборам мэра, которые состоялись в городе Абовян Котайской области.
Лучший пример использования административного ресурса – это участие премьер-министра Никола Пашиняна в предвыборном шествии, сказал он. Ашотян задал вопрос: можно ли было представить, что, к примеру, президент США Дональд Трамп, президент РФ Владимир Путин участвуют в агитационных кампаниях кандидатов в мэры от их партии.
Говоря о заявлении Пашиняна о том, что в Абовяне победила демократия, Ашотян отметил, что это, как минимум, нечестно.