Համլետ պապը 13 տարի է մաքրում է Վանաձորի փողոցները: Նախկինում վարորդ է եղել՝ պանելներ է տեղափոխել:
Նեղսրտում է, երբ տեսնում է՝  ինչպես  են գնալով մեծանում գերեզմանատան տարածքները: Նրա հավաստմամբ մարդիկ հուզվում են, որ լավ չեն ապրում և դրա պատճառով էլ մահանում են:
Համլետ պապը 4 թոռ ունի  ու հիմա բոլորը Կրասնոդարում են: Կարոտում է բոլորին: Ինքն էլ է այնտեղ եղել, բայց, իր բառերով, «դեպորտ» են արել:
Հիմա, էլ չի գնա, ու արդեն զարմանում է, որ ընտանիքին թողնում- գնում են` մեծ գումարներ վաստակելու ակնկալիքով: Զարմանում է նաև այն երիտասարդների վրա, որոնք հրաժարվում են հայրենիքում աշխատանքից՝ աշխատավարձը փոքր լինելու համար: Երիտասարդներին միշտ խորհուր է տալիս հետևել իր օրինակին՝ աշխատել և մնալ գեղեցիկ: Ի դեպ Համլետ պապը ծնունդով Երևանից է: 2005 թվականից է հաստատվել Վանաձորում: Կրասնոդարից վերադառնալուց հետո չի ապրել մայրաքաղաքում:

Не можем же мы все быть президентами, убирать улицы – мое дело: ванадзорец (видео)
Дед Гамлет на протяжении 13 лет убирает улицы Ванадзора. Раньше он был водителем – перевозил панели.
Он доволен своей работой, говорит, - “Не можем же мы все быть президентами, министрами, это – мое дело”.
Не любит, когда во всем обвиняют государство. Уверен: человек сам решает, как ему жить.
«Человек должен уметь жить»,- говорит он и призывает: вместо того, чтобы искать деньги идти и работать.
Ему больно, когда он видит, как увеличиваются территории кладбища. Он убежден, что люди переживают, что плохо живут, и поэтому умирают.
У деда Гамлета 4 внука и сейчас все они в Краснодаре. Он скучает по ним всем. Он тоже поехал туда, но, по его словам, его депортировали.
Сейчас уже не уедет и уже удивляется, когда оставляют семью и уезжают, ожидая заработать большие деньги. Удивляется и тем молодым людям, которые отказываются работать на родине из-за низкой зарплаты. Молодежи всегда рекомендует следовать его примеру: работать и оставаться красивыми. Кстати, дед Гамлет родом из Еревана. С 2005 года переехал в Ванадзор. После возвращения из Краснодара не жил в столице.