Պահանջում են ՍԴ դատավորների հրաժարականը (տեսանյութ)
«Մենք պայքարում ենք ամբողջ համակարգի դեմ, քանի որ բոլոր դատավորները նշանակվել են նախորդ ռեժիմի կողմից: Ակցիան ոչ թե անձնավորված է Հրայր Թովմասյանի դեմ, այլ մենք պահանջում ենք ամբողջ սահմանադրական դատարանի անձնակազմի հրաժարականը՝ Ալվինա Գյուլումյան, Ֆելիքս Թոխյան, Արման Դիլանյան, Արայիկ  Թունյան, Աշոտ Խաչատրյան, Արևիկ Պետրոսյան, Հրանտ Նազարյան». նշում է  Արթուր Մովսիսյանը:
Ակցիայի մասնակից Հարություն Ֆարիշյանի խոսքով՝  Սահմանադրական դատարանի որոշումները չեն բխում ժողովրդի պահանջներից, քանի որ դատավորները նշանակված են նախորդ ռեժիմի կողմից, իրենք չեն կարող ճիշտ որոշում կայացնել:
«Ալվինա Գյուլումյանը ոչ լեգիտիմ դատավոր է, հանցագործ դատավոր է: Մենք իրեն ուղեկցում էինք և ինքը հայտարարություն արեց, որ «պապայիդ ձեռքն էլ բռնած գաս հրաժարական չեմ տալու»: Տվյալ անձնավորությունը բարոյականությունը կորցրել է, անձ է վիրավորում, ես իր անձը չեմ վիրավորել, ես պահանջում եմ իրենց հրաժարականը»,-ասաց նա։

Требуют отставки судей КС (видео)
«Мы боремся против всей системы, поскольку все судьи были назначены предыдущим режимом. Акция не персонализирована против Грайра Товмасяна, а мы требуем отставки всего персонала конституционного суда: Альвина Гюлумян, Феликс Тохян, Арман Диланян, Араик Тунян, Ашот Хачатрян, Аревик Петросян, Грант Назарян», - отмечает Артур Мовсисян.
По словам участника акции Арутюна Фаришяна, решения Конституционного суда не вытекают из требований народа, поскольку судьи назначены предыдущим режимом, они не могут принять верное решение.
«Альвина Гюлумян – нелегитимный судья, преступный судья. Мы сопровождали ее и она заявила, что “если ты придешь за ручку с папой, не подам в отставку”. Данная личность потеряла нравственность, оскорбляет человека, я не оскорбляю ее личность, я требую ее отставки»,- сказал он.