Այդ լուրը իմանալուց հետո էմոցիոնալ պահեր եմ ապրել. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Գեղամ Պետրոսյանի ձերբակալման մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Այդ լուրը իմանալուց հետո էմոցիոնալ պահեր եմ ապրել, բայց, քանի որ խոսքը դեռ ձերբակալության մասին է, չգիտենք մեղադրանք կառաջադրվի՞, թե՞ ոչ, բայց որ Մարտի 1-ի բոլոր սպանությունները պետք է բացահայտվեն և, որ 2008թ. քննությունը տարվել է կոծկելու ուղղությամբ, կարծում եմ՝ ակնհայտ է»- Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում, այսպես արձագանքեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակում ձերբակալված Գեղամ Պետրոսյանի մասին:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 4-ին Հատուկ քննչական ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում նշված է, որ սպանություն կատարելու կասկածանքով Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է ոստիկանության նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյա: Հրազենի գործադրմամբ Զաքար Հովհաննիսյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով ձերբակալվել է 2008 թվականի մարտի 1-ի դրությամբ ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատարի տեղակալի, նույն ինքը` շտաբի պետի պաշտոնը զբաղեցրած Գեղամ Պետրոսյանը:
Անդրադառնալով Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից Մարտի 1-ի անջատված գործի կասեցմանը և Սահմանադրական դատարան ուղարկելուն, Նիկոլ Փաշինյանը նկատեց, որ իրավական գնահատական տալ չի կարող, բայց արձանագրում է, որ ամեն ինչ ընթանում է բնականոն ընթացքով, բոլորի իրավունքները պաշտպանված են:

61936274_1013587435497753_7041950076972826624_n
«Узнав эту новость, я пережил эмоциональные моменты, но, поскольку речь пока об аресте, мы не знаем, будет ли выдвинуто обвинение, но что все убийства 1-го Марта должны быть раскрыты и, что расследование 2008г. проводилось в направлении сокрытия, думаю: очевидно»- в беседе с журналистами в Национальном собрании так премьер-министр Никол Пашинян отреагировал об арестованном в рамках уголовного дела 1-го Марта Гегаме Петросяне.
Напомним, что 4-го июня Специальная следственная служба распространила сообщение, в котором указано, что по подозрению в совершении убийства в рамках уголовного дела 1-го Марта арестован бывший высокопоставленный чиновник полиции. По подозрению в преднамеренном лишении жизни Закара Ованнисяна с применением оружия арестован Гегам Петросян, который по положению на 1-го марта 2008 года занимал должность командующего войсками полиции РА, а также должность начальника штаба.
Обратившись к приостановлении обособленного дела 1-го Марта судом общей юрисдикции города Еревана и о его направлении в Конституционный суд, Никол Пашинян отметил, что не может дать юридической оценки, но констатирует, что все идет нормальным ходом, права всех защищены.