Հյուսիսային պողոտայում մանկատան սաների համար կազմակերպված դրամահավաքը խարդախություն է. ԱՍՀՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտարարում է, որ պետության հոգածության տակ գտնվող հաստատությունների՝ մանկատների, ցերեկային կամ գիշերային խնամքի կենտրոնների և նախարարաության ենթակայության տակ գործող որևէ ՊՈԱԿ-ի կողմից դրամահավաք չի իրականացվել՝ ո՛չ համացանցում, ո՛չ փողոցներում:
Արձագանքելով մամուլում շրջանառվող լուրերին այն մասին, թե Գավառի մանկատան սաներին աջակցելու պատրվակով օրերս Հյուսիսային պողոտայում դրամահավաք է իրականացվել, հարկ ենք համարում պաշտոնապես հայտարարել, որ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ենթակայության տակ գործող որևէ ՊՈԱԿ-ի անունից կազմակերպվող դրամահավաքի նախաձեռնողները զբաղվում են խարդախությամբ՝ շահարկելով մանկատան սաների անունը:
Հյուսիսային պողոտայում տեղի ունեցած դրամահավաքի առնչությամբ ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացրել է, որ մայիսի 27-ին` ժամը 22.00-ին, ոստիկանության աշխատակիցները Հյուսիսային պողոտայից ապօրինի համերգ կազմակերպելու համար բաժին են ներկայացրել մի քաղաքացու, որը նշված վայրում կազմակերպված համերգի հասույթը մանկատան երեխաներին հատկացնելու պատրվակով հավաքելուց հետո, խարդախությամբ տիրացել է գումարին: Այժմ հետաքննություն է ընթանում:
Կոչ ենք անում քաղաքացիներին զգոն լինել և չտրվել խաբեության, իսկ նման նախաձեռնությունների մասին անմիջապես տեղյակ պահել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը՝ 114 թեժ գծի միջոցով, կամ ՀՀ ոստիկանությանը՝ 1-02 հեռախոսահամարով:

Сбор средств для воспитанников детского дома на Северном проспекте – мошенничество
Поддержи А1+!Министерство труда и социальных вопросов РА заявляет, что ни одна ГНКО, подведомственная министерству, как то: детские дома, центры дневного или ночного ухода не осуществляли сбор средств ни в интернете, ни на улицах.
“Отвечая на распространяемые в прессе слухи о том, что под предлогом поддержки воспитанников Гаварского детского дома, на днях на Северном проспекте был осуществлен сбор средств, считаем необходимым официально заявить, что инициаторы сбора средств, организуемого от имени какой-либо ГНКО, подведомственной Министерству труда и социальных вопросов, занимаются мошенничеством, спекулируя именем воспитанников детского дома.
По поводу сбора средств на Северном проспекте полиция РА сообщила, что 27 мая, в 22: 00, сотрудники полиции по поводу организации незаконного концерта на Северном проспекте доставили в отдел гражданина, который после сбора средств за концерт, организованный в указанном месте, обманным путем завладел собранной суммой. Ведется расследование.
Призываем граждан быть бдительными и не поддаваться обманам, о подобных инициативах немедленно уведомлять Министерство труда и социальных вопросов РА по горячей линии 114 или Полицию РА по номеру 1-02”, - говорится в заявлении.