Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լատվիայի նորընտիր նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էգիլս Լևիտսին Լատվիայի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
Հանրապետության նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանը կարևորում է բարեկամ Լատվիայի հետ երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցության խորացումը։ «Համոզված եմ, որ Եվրոպական միության հետ ստորագրված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը նոր հնարավորություններ կընձեռի մեր երկրների միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման համար»,- նշել է Արմեն Սարգսյանը։
Հանրապետության նախագահը Էգիլս Լևիտսին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Լատվիայի ժողովրդին՝ բարօրություն:

Армен Саркисян поздравил новоизбранного президента Латвии
Поддержи А1+!Президент Республики Армения, Армен Саркисян направил поздравительное послание Эгилсу Левитсу в связи с избранием на пост президента Латвийской Республики.
Армен Саркисян подчеркнул, что Армения придает важность углублению двустороннего и многостороннего сотрудничества с дружественной Латвией. “Уверен, что Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, подписанное с Европейским союзом предоставит новые возможности для дальнейшего развития отношений между нашими странами”, - отметил Армен Саркисян.
Президент республики пожелал Эгилсу Левитсу крепкого здоровья и всех благ, а народу Латвии –благоденствия.