Վրաստանի վարչապետը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Առաջին Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
«Հատկանշական է, որ Վրաստանը և Հայաստանն ավելի քան մեկ դար առաջ գրեթե միաժամանակ դրեցին հիմքը ժամանակակից ժողովրդավարական պետությունների, որոնց ժառանգության զարգացումը և ամրապնդումը հաջողությամբ շարունակում ենք:
Ուրախ եմ, որ անցած տարի Թբիլիսիում Ձեր այցի ժամանակ միասին տոնեցինք Հայաստանի Առաջին Հանրապետության Անկախության 100-ամյակը: Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր երկրների միջև բարեկամության և սերտ համագործակցության մեջ Ձեր ներդրած ավանդի համար:
Հույս ունեմ, որ մեր անկեղծ երկխոսությունը և փորձի փոխանակումը կնպաստեն Վրաստանի և Հայաստանի միջև բազմադարյա բարեկամության և բարիդրացիության էլ ավելի խորացմանը և նոր դինամիկ հարաբերությունների զարգացմանը, ինչպես նաև դրականորեն կազդի տարածաշրջանային խաղաղության ամրապնդմանը:
Ձերդ Գերազանցություն, ևս մեկ անգամ հավաստիացնում եմ Ձեզ իմ խորին հարգանքը և ցանկանում եմ հաջողակ գործունեություն երկրի բարեփոխումների, զարգացման և առաջընթացի գործում»,- ասված է վարչապետ Փաշինյանին հղված ուղերձում:

Премьер-министр Грузии поздравил Никола Пашиняна
Премьер-министр Грузии - Мамука Бахтадзе направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю Дня Первой Республики.
“Примечательно, что Грузия и Армения более века назад, почти одновременно заложили основу современных демократических государств, развитие и укрепление наследия которых мы продолжаем с успехом. Я рад, что в прошлом году во время Вашего визита в Тбилиси, мы вместе отпраздновали 100-летие независимости Первой Республики Армения. Хочу выразить благодарность за Ваш вклад в дружбу и тесное сотрудничество между нашими странами.
Надеюсь, что наш искренний диалог и обмен опытом будут способствовать еще большему углублению многовековой дружбы и добрососедства между Грузией и Арменией, и развитию новых динамичных отношений, а также положительно повлияет на укрепление мира в регионе.
Ваше Превосходительство, еще раз заверяю Вас в моем глубоком уважении и желаю успешной деятельности в деле реформ, развития и прогресса страны”,- говорится в послании премьер-министру Пашиняну.