Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Լիտվայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Գիտանաս Նաուսեդային
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գիտանաս Նաուսեդային Լիտվայի Հանրապետության նախագահական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ:
«Լիահույս եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ հայ-լիտվական ավանդական ջերմ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթություններում, այդ թվում՝ Եվրոպական միության հետ փոխգործակցության շրջանակներում»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Գիտանաս Նաուսեդային մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Լիտվայի ժողովրդին՝ բարօրություն:

Армен Саргсян поздравил новоизбранного президента Литвы Гитанаса Науседа
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание Гитанасу Науседе в связи с победой на выборах президента Литовской Республики.
«Я надеюсь, что благодаря нашим совместным усилиям традиционные армяно-литовские отношения будут и впредь развиваться и укрепляться как в двустороннем, так и в многостороннем форматах, в том числе в рамках сотрудничества с Европейским союзом», - говорится в поздравительном послании.
Армен Саркисян пожелал Гитанасу Науседе крепкого здоровья и всего наилучшего, а также процветания народу Литвы.