Բաղրամյան պողոտան փակ է մնալու, մինչեւ չհանդիպենք ԱԺ նախագահի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԳուդվին-Բետ ՍՊԸ բուքմեյքերական ընկերության աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում Բաղրամյան պողոտայում: Նրանք կանգնեցրել են երթևեկությունը և պնդում են՝ ճանապարհը չեն բացելու մինչև չհանդիպեն ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Քաղաքացիները բողոքում են ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողով մշտական հանձնաժողովի՝ Բուքմեյքերական գրասենյակների գործունեության վերաբերյալ ընդունված որոշման դեմ: Նրանց խոսքով՝ արդյունքում հարյուրավոր մարդիկ կմնան անգործ. մոտ 143-ը թոշակառուներ են:
«Ամեն մեկս ունենք ուսանող երեխաներ, որոնց համար վճարում ենք ուսման վարձ, ունենք բանկերից վերցրած գումար: Մենք կայուն աշխատավարձ ենք ստանում բանկային քարտով՝ դա ու՞մ է խանգարում: Եթե թոշակառուն 40.000 դրամ թոշակ է ստանում մեր ընկերությունը 65 տարեկան անձանց աշխատանք է տվել՝ 60.000 աշխատավարձով» - Պնդում է Գուդվին-Բետ ՍՊԸ-ի տարածքային մենեջեր Կարեն Սայադյանը:
Ակցիայի մասնակիցները օրենքում փոփոխություն կատարելու նախաձեռնության մեջ մեղադրում են Ալեն Սիմոնյանին: Աշխատակիցների խոսքով, սա արվում է Վիվառո ընկերությանը ոլորտում մենաշնորհ տալու համար: Վստահ են՝ հարցին լուծում տալ կարող են միայն վարչապետը և Արարատ Միրզոյանը. «Մարդիկ կան, որոնք Նիկոլ Փաշինյանի «Գլխից թռնում են»»:
Ոստիկաններն ակցիայի մասնակիցներին առաջարկեցին 5 հոգանոց խումբ կազմել՝ Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպելու համար: Աշխատակիցների պնդմամբ՝ Բաղրամյանը փողոցը չեն բացելու մինչև խոստացված հանդիպումը չկայանա:
Հիշեցնենք. վիճակախաղերի մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը ներկայացվել է մայիսի 22-ին: Համահեղինակները Ալեն Սիմոնյանը, Սիփան Փաշինյանը և Նաիրա Զոհրաբյանն են: Նախագծով առաջարկվում է թույլատրել բացել մեկական գրասենյակ , միայն Ջերմուկ, Մեղրի, Սևան և Ծաղկաձոր քաղաքներում: Նախատեսվում է արգելել նաև ավտոմատացված սարքավորումների միջոցով վիճակախաղի կազմակերպումը: Իսկ Բուքմեյքերական ընկերությունները պետք է ունենան 500 միլիոն դրամ դեպոզիտային գումար:

Проспект Баграмяна останется перекрытым, пока мы не встретимся с председателем НС (видео)
Сотрудники букмекерской компании ООО Гудвин-Бет проводят акцию протеста на проспекте Баграмяна. Они перекрыли движение и утверждают: не откроют дорогу пока не встретяттся с председателем НС Араратом Мирзояном.
Граждане протестуют против решения о деятельности букмекерских контор, принятое постоянной комиссией по экономическим вопросам НС. По их словам, в результате сотни людей останутся без работы, около 143 – пенсионеры.
«У каждого из нас есть дети-студенты, за учебу которых мы платим, у нас есть деньги, взятые из банков. Мы получаем стабильную зарплату на банковскую карту, кому это мешает? Если пенсионер получает пенсию 40.000 драм, наша компания дала работу 65-летним людям, с зарплатом 60.000», - утверждает региональный менеджер ООО Гудвин-Бет Карен Саядян.
Участники акции обвиняют в инициативе изменения закона Алена Симоняна. По словам сотрудников, это делается для того, чтобы дать монополию в сфере компании Виваро. Уверены: этот вопрос могут решить только премьер-министр и Арарат Мирзоян: «Есть люди, которые «Прыгают выше головы Никола Пашиняна».
Полицейские предложили участникам акции составить группу из 5 человек, чтобы встретиться с Араратом Мирзояном. Сотрудники утверждают: они не откроют проспект Баграмяна, пока не состоится обещанная встреча.
Напомним, что законопроект о внесении поправок в закон о лотереях был представлен 22-го мая. Соавторы – Ален Симонян, Сипан Пашинян и Наира Зограбян. По проекту предлагается разрешить открыь по одной конторе только в Джермуке, Мегри, Севане и Цахкадзоре. Предусмотрено запретить также организацию лотерей посредством автоматизированных средств. А у Букмекерских компаний должен быть депозит в размере 500 миллионов драм.