Գրեմմի մրցանակակիր Ամերիկյան «Պարկեր» քառյակը հատուկ ծրագիր է պատրաստել երևանյան ունկնդրի համար
Աշխարհի տասը լավագույն քառյակներից ութն արդեն եկել էին Հայաստան: Պարկեր քառյակը իններորդն է: Երեկ են ժամանել Երևան: Հասցրել են մի փոքր ծանոթանալ:
«Ամերիկայի հայ համայնքը մեծ համայնք է և մեզ հետաքրքիր էր, թե ինչպիսին է նրանց հայրենիքը: Հիմա տեսանք ու հասկացանք, թե որքան ջերմ ու հյուրընկալ են հայերը»:
Այսօր Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կատարելու են Մոցարտ և Դվորժակ: Հատուկ ծրագիր են պատրաստել երևանյան ունկնդրի համար: Հայ կոմպոզիտորներից ծանոթ են Տիգրան Մանսուրյանի արվեստին:
«Երևանյան Հեռանկարներ» 20-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում մայիսի 28-ին ժամը 20:00 Արամ Խաչատրյան համերգասրահում հանդես կգա Գրեմմի մրցանակի արժանացած ամերիկյան «Պարկեր» քառյակը:

Лауреат Грэмми американский квартет «Паркер» подготовил специальную программу для ереванского слушателя
Восемь из десяти крупнейших квартетов мира уже прибыли в Армению. Квартер Паркер – десятый. Вчера прибыли в Ереван. Успели немного ознакомиться.
«Армянская община Америки – большая община, и нам интересно, какова их родина. Сейчас увидели и поняли, насколько теплые и гостеприимные армяне».
Из армянских композиторов они знакомы с искусством Тиграна Мансуряна. Сегодня в концертном зале Арам Хачатурян исполнят Моцарта и Дворжака. Подготовили особую программу для ереванского слушателя. Из армянских композиторов знакомы с искусством Тиграна Мансуряна.
В рамках ХХ международного музыкального фестиваля  «Ереванские Перспективы»  28-го мая в 20:00 в концертном зале Арам Хачатурян выступит квартер «Паркер», удостоившийся премии Грэмми.