61139974_397469317527091_3102587411448725504_n
Հայ Հեղափոխական Դաշնակցությունը վերաիմիջավորման կարիք ունի: Քաղաքագետ Արմեն Բադակյանն այդ գործընթացը տեսնում է: Երեկ Ազատության հրապարակում ՀՅԴ-ականների ակցիան այդ գործընթացի մի մասն էր:
«ՀՅԴ –ն շատ երկար ժամանակ դիտարկվել է Հանրապետական կուսակցության կցորդ եւ հիմա ինքը կարիք ունի ռեբրենդինգի, քանի որ իրավիճակը փոխվել է»,-ասաց քաղաքագետը:
Անդրադառնալով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ դատաիրավական համակարգի բարեփոխումների մասին հայտարարությանը, քաղաքագետն ասաց, որ այդ բարեփոխումները միայն դատավորների փոփոխություն չպետք է լինի. «Հիմա կոնկրետ դատաիրավական համակարգի բարեփոխում ասելով նախ պետք է իշխող քաղաքական ուժը հասկանա, թե ինչ է այդ դատաիրավական համակարգի բարեփոխումը»:
Քաղաքագետ Վիգեն Հակոբյանն այսօր իշխանության գլխավոր թերությունը համարում է ոչ համակարգային մոտեցումը: «Կա ֆլեշմոբային մտածելակերպ: Երեւի թե դա պայմանավորված է նրանով, որ շատ շատերը, որոնք իշխանություն են կազմում, հիմնականում գործելակերպը էդպիսին է՝ ֆլեշմոբային, կա խնդիր եւ պետք է այս պահին դա լուծել: Այս մտածելակերպն է, այս մոտեցումը կա բոլոր ոլորտներում»,-ասաց քաղաքագետը:

Армянская Революционная партия Дашнакцутюн нуждается в ребрендинге: Политолог
Поддержи А1+!Армянская Революционная партия Дашнакцутюн нуждается в ребрендинге. Политолог Армен Бадакян видит этот процесс. Вчерашняя акция дашнаков на Площади Свободы была частью этого процесса.
«АРФД долгое время рассматривалась придатком Республиканской партии и сейчас она нуждается в ребрендинге, поскольку ситуация изменилась», - сказал политолог.
Обратившись к заявлению Никола Пашиняна о реформах судебно-правово системы, политолог сказал, что эти реформы должны быть не только изменением судей: «Сейчас конкретно прежде всего правящая сила должна понять, что она понимает под реформой судебно-правовой системы».
Политолог Виген Акопян сегодня считает главным недостатком властей несистемный подход. «Есть флешмобный менталитет. Наверное, это обусловлено тем, что образ действий очень многих из тех, кто составляют власть, является таковым – флешмобным, есть проблема и ее нужно в настоящий момент решить. Этот образ мышления, этот подход есть во всех сферах», - сказал политолог.