Գուրգեն Եղիազարյան. ես Քոչարյանի ժամանակ նստել եմ (տեսանյութ)
Եկել եմ էստեղ, որովհետև այս հրապարակում հարձակվել են թոռների հետ զբոսնող պապու վրա (նկատի ունի ՀՅԴ գործիչ Հրանտ Մարգարյանին – հեղ.) և իմ քաղաքացիական պարտքն եմ համարել մասնակցելու այս ամենին. ասաց ԱԱ նախկին փոխնախարար, հասարակական գործիչ Գուրգեն Եղիազարյանը, պատասխանելով, թե ինչու է ներկա ՀՅԴ հայտարարած հանրավաքին։
Հասարակական գործչի խոսքով նման ստորություն Հայաստանում դեռևս չէր եղել։ Եղիազարյանը հիմարություն որակեց Նիկոլ Փաշինյանի՝ դատարանները շրջափակելու կոչը։ «Դա հարձակում էր Սահմանադրության վրա»,- ընդգծեց նա։
Ըստ ԱԱ նախկին փոխնախարարի, սուտ են նաև Փաշինյանի այն հայտարարույթւոնները, որ կան որոշ դավադիր ուժեր, որոնք փորձում Արցախը ներքաշել պատերազմի մեջ. «Ո՞ւմ ա սպասում, թող, անունները տա»։
Այն հարցին, թե ի՞նչ հարաբերությունների մեջ Քոչարյանի հետ և արդյո՞ք հանդիպել է, պատասխանեց. «Ես չլուծված խնդիր ունեմ ճիշտն ասած. ես Ռոբերտ Քոչարյանի ժամանակ նստել եմ» և, որ որևէ հարաբերություն չունի հետը։

Гурген Егиазарян: я сидел при Кочаряне (видео)
Я пришел сюда, потому что на этой площади напали на дедушку, прогуливающегося с внуками (имеет в виду деятеля АРФД Гранта Маргаряна – ред.) и я счел своим гражданским долгом участвовать во всем этом: сказал бывший замминистра, общественный деятель Гурген Егиазарян, отвечая, почему он присутствует на митинге АРФД.
По словам общественного деятеля, в Армении еще не было такой подлости. Егиазарян счел глупостью призыв Никола Пашиняна блокировать суды. “Это было покушение на Конституцию”, - подчеркнул он.
Согласно бывшему замминистра, ложными являются и заявления Пашиняна о том, что есть силы заговорщиков, которые пытаются ввязать Арцах в войну: “Кого он ждет? Пусть назовет имена”.
На вопрос о том, в каких он отношениях с Кочаряном и встречался ли с ним ответил: “У меня есть нерешенная проблема, честно говоря, я сидел при Роберте Кочаряне” и, что у него с ним нет никаких отношений.