Նիկոլ Փաշինյանը ցանկության դեպքում նորից կլցնի Հանրապետության հրապարակը. Ալեն Սիմոնյան (տեսանյութ)
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը կասկած չունի, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ «Իմ քայլը» դաշինքը ցանկության դեպքում Հանրապետության հրապարակը նորից կլցնեն։
Նա նման կարծիք հայտնեց՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու վարչապետի հայտարարությունից հետո դատարանների  մուտքերն ու ելքերը քիչ թվով  քաղաքացիներ փակեցին:
«Մենք ժողովրդի հետ համագործակցում ենք եւ ներկայացնում ենք ՀՀ  ժողովուրդը: Որեւիցե միջամտություն դատական համակարգին, իմ կարծիքով չկա, դա քաղաքական ակցիա էր: Ի դեպ, նման քաղաքական ակցիա տեղի է ունեցել հեղափոխության օրերին: Ես անձամբ մասնակցել եմ  Վերաքննիչ դատարանի գործունեության սահմանափակմանը»,-ասաց նա։
Ընդդիմության արձագանքները Ալեն Սիմոնյանը որակեց շոկային եւ էմոցիոնալ. « Հայաստանի Հանրապետությունում նույն ընդդիմությունը երեւի դեռ չի ընկալում, որ ժողովրդին է պատկանում իշխանությունը, ոչ միայն գործադիրը, ոչ միայն օերնսդիրը, այլեւ դատականը»,-ընդգծեց ԱԺ փոխնախագահը:

Никол Пашинян при желании вновь заполнит Площадь Республики: Ален Симонян (видео)
Вице-председатель НС Ален Симонян не сомневается, что премьер-министр Никол Пашинян и альянс “Мой шаг” при желании вновь заполнять Площадь Республики.
Он выразил подобное мнение, отвечая на вопрос, почему после заявления премьер-министра небольшое количество граждан заблокировали входы и выходы судов.
“Мы сотрудничаем с народом и представляем народ РА. Никакого вмешательства в судебную систему, по нашему мнению, нет это была политическая акция. Кстати, подобная политическая акция проходила в дни революции. Я лично участвовал в ограничении деятельности Апелляционного суда”, - сказал он.
Реакцию оппозиции Ален Симонян квалифицировал как шоковую и эмоциональную. “Та же оппозиция в Республике Армения, наверное, пока не воспринимает, что власть принадлежит народу, не только исполнительная, не только законодательная, но и судебная”, - подчеркнул вице-председатель НС.