2daebdba9845fd92d38f6ecf51a9d94b_1558376428_extra_large
Մայիսի 20-ին աշխատանքային այցով Ուկրաինայում գտնվող ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին ընդունել է Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին:
Շնորհավորելով նորընտիր նախագահին՝ Տիգրան Ավինյանը վերջինիս է փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջերմ բարեմաղթանքները:
Զրույցի ընթացքում Ուկրաինայի նախագահը և ՀՀ փոխվարչապետը անդրադարձ են կատարել հայ-ուկրաինական երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի՝ միաժամանակ կարևորելով երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը: Երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված քայլերի համատեքստում կողմերը քննարկել են հայ-ուկրաինական միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեության վերսկսման հետ կապված հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում երկու երկրներում հանրային կառավարման ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ:

2daebdba9845fd92d38f6ecf51a9d94b_1558376428_extra_large
Находящегося с рабочим визитом в Украине вице-премьера Республики Армения Тиграна Авиняна 20 мая принял новоизбранный президент Украины Владимир Зеленский.
Поздравив новоизбранного президента, Тигран Авинян передал ему теплые пожелания премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
В ходе беседы президент Украины и вице-премьер Армении коснулись ряда вопросов армяно-украинской двусторонней повестки, подчеркнув при этом важность активизации политического диалога между двумя странами. В рамках шагов по развитию двусторонних торгово-экономических отношений стороны обсудили вопросы, связанные с возобновлением деятельности армяно-украинской межправительственной комиссии.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о реформах в сфере общественного управления в обеих странах.