Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Զելենսկիին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
«Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ուկրաինայի միջպետական հարաբերություններում առկա է զգալի ներուժ և լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով հայ-ուկրաինական հարաբերությունները հնարավոր է բարձրացնել նոր մակարդակի՝ ի նպաստ մեր երկրների ու ժողովուրդների»,- ասվում է նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:
Նա նորընտիր նախագահ Զելենսկիին մաղթել է հաջողություններ, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Президент Армен Саркисян поздравил Владимира Зеленского со вступлением в должность
Президент Республики Армения Армен Саркисян поздравил новоизбранного президента Украины Владимира Зеленского с вступлением в должность.
“Уверен, что в межгосударственных отношениях Армении и Украины есть значительный потенциал, и я полон надежд, что совместными усилиями армяно-украинские отношения возможно поднять на новый уровень, во благо наших стран и народов”,- говорится в поздравительном послании президента Саркисяна.
Он пожелал новоизбранному президенту Зеленскому успехов, а дружественному народу Украины - мира и процветания.