Սարգսյանն ու Բախտաձեն համակարծիք են՝ հայ-վրացական հարաբերությունները զարգացման մեծ ներուժ ունեն (տեսանյութ)
Աշխատանքային այցով Ղազախստանի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Նուր-Սուլթանում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ:
Հայաստանի նախագահը և Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ, ընդգծել արդյունավետ համագործակցությունն առավել խորացնելու կարևորությունը։
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ փոխգործակցությունը բոլոր ոլորտներում՝ սկսած մշակույթից մինչև գիտություն, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, էներգետիկա, ենթակառուցվածքներ, զբոսաշրջություն, հսկայական ներուժ ունի, և ամեն ինչ պետք է անել, որպեսզի երկու բարեկամ երկրներն ավելի խորը և փոխշահավետ համագործակցություն ունենան:

Саргсян и Бахтадзе сходятся во мнении, что у армяно-грузинских отношений большой потенциал развития (видео)
Находящийся с рабочим визитом в Республике Казахстан президент Армения Армен Саргсян в Нур-Султане встретился с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе.
Президент Армении и премьер-министр Грузии обменялись мнениями по текущей повестке армяно-грузинских отношений, подчеркнули важность углубления сотрудничества.
Собеседники согласились, что сотрудничество во всех областях - от культуры до науки, современных технологий, энергетики, инфраструктуры, туризма имеет огромный потенциал, и необходимо сделать все возможное, чтобы две дружественные страны имели более глубокое и взаимовыгодное сотрудничество.