Հռիփսիմե Խուրշուդյանի 8 տարվա արդյունքները չեղարկվել են
Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան չեղարկել է Հռիփսիմե Խուրշուդյանի ցույց տված բոլոր այն արդյունքները, որոնք նա արձանագրել է 2008 թվականից սկսած: Դա նշանակում է, որ նա մեխանիկորեն զրկվել է բոլոր այն տիտղոսներից, որոնք նվաճել է 2008-2016 թվականների ընթացքում:
Մասնավորապես՝ 2009թ մեր մարզուհին դարձել էր աշխարհի բրոնզե եւ Եվրոպայի արծաթե մեդալակիր: 2010-ին Եվրոպայի առաջնությունում զբաղեցրել էր 3-րդ, 2011-ին՝ 2-րդ, իսկ 2016-ին՝ 1-ին տեղերը: Մինչ այդ միջազգային օլիմպիական կոմիտեն Հռիփսիմե Խուրշուդյանից ետ էր պահանջել նաեւ 2012թ օլիմպիական խաղերում նվաճած բրոնզե մեդալը: Այդպիսով, մեր մարզուհու հավաքածուում կմնան միայն 2006 եւ 2007թթ Եվրոպայի արծաթե եւ ոսկե մեդալները:
Հիշեցնենք, որ Հռիփսիմե Խուրշուդյանի դոպինգ ստուգումները 2008թ եւ 2012թ օլիմպիական խաղերում դրական արդյունք էին տվել, ինչի պատճառով էլ նրա բոլոր արդյունքները չեղյալ են համարվել:

Результаты Рипсимэ Хуршудян за 8 лет отменены
Международная федерация тяжелой атлетики отменила все результаты, продемонстрированные Рипсимэ Хуршудян, которые она зафиксировала после 2008 года. Это значит, что она механически лишилась всех титулов, которые завоевала в течение 20008-2016 годов.
В частности, в 2009г. наша спортсменка стала бронзовой медалисткой мира и серебряной медалисткой Европы. В 2010-м на чемпионате Европы заняла 3-е место, в 2011-м – 2-е, а в 2016-м  -1-е место. До этого международный олимпийский комитет потребовал у Рипсимэ Хуршудян бронзовую  медаль, завоеванную на олимпийских играх 2012г. Таким образом, в коллекции нашей спортсменки останутся только серебряные и золотые медали Европы за 2006 и 2007 гг.
Напомним, что допинг-контроль Рипсимэ Хуршудян на олимпийских играх 2008г. и 2012г. дал положительный результат, из-за чего ее результаты были аннулированы.