Ահազանգը կեղծ էր. կառավարության 3-րդ մասնաշենքում պայթուցիկ սարք չգտան. (տեսանյութ)
Շենքի աշխատակիցները դրսում են,  այստեղ են  նաև ոստիկաններ, արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցներ, ԱԻՆ մեկ մեքենա։
Այս շենքում տեղակայված Բնապահպանության նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վահե Ջիլավյանի նշեց, որ իրենց տեղեկացրել են դուրս գալ շենքից՝ նշելով, որ ինչ-որ վտանգ կա։
Հիշեցնենք, որ  ժամը 14:18-ին 911 ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ ՀՀ Կառավարության 3-րդ մասնաշենքում պայթուցիկ սարք է տեղադրված:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը:
Փրկարարները տարհանել են աշխատակիցներին:
Ժամը 16-ի սահմաններում ԱԻՆ Կենտրոնի բաժնի պետ Հարություն Հարությունյանը տեղեկացրեց, որ ահազանգը կեղծ էր։ Այժմ աշխատակիցները ներս են մտնում։

Тревожный звонок был ложным – в 3-м корпусе правительства не нашли взрывчатку (видео)
Сотрудники здания находятся на улице, здесь и полиицейские, сотрудники министерства чрезвыйчайных ситуаций, один автомобиль МЧС.
Исполняющий обязанности генерального секретаря Министерства экологии, расположенного в этом здании, Вагэ Джилвян отметил, что им сообщили, чтобы они вышли из здания, отметив, что есть какая-то опасность.
Напомним, что в 14:18 в службу 911 поступил тревожный звонок о том, что в 3-м здании Правительства РА размещено взрывное устройство.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда СС МЧС и оперативная группа Национального центра кризисного управления.
Спасатели эвакуировали жителей.
По положению на 16 часов начальник отдела Кентрон МЧС Арутюн Арутюнян сообщил, что тревожный звонок был ложным. Сотрудники пока не заходят в здание.