Շշերը հանեցին դահլիճից, շտապօգնությունն էլ իզուր էր եկել
Ավան և Նոր Նորքի ընդհանուր իրավասության դատարանի տարածքից Շտապ օգնություն ահազանգ էր ստացվել, որ մարդ է վատացել։ Շտապ օգնության աշխատակիցը մոտեցավ թե’ Քոչարյանի աջակիցներին, թե’ նրան դեմ բողոքողներին,, սակայն երկու կողմերն էլ ասացին, որ չեն կանչել։ Րոպեներ անց շտապ օգնության աշխատակիցները հեռացան։
Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները և նրա ընդդիմադիրները շարունակում են միմյանց վիրավորել։ Ամեն դեպքում Ոստիկանությանը հաջողվում է կողմերին կարգի հրավիրել։
Քոչարյանի աջակիցները դատարանի առջև Սիրուշոյի երգերն են լսում։ Իսկ հակառակ կողմի ներկայացուցիչները՝ «Զարթնիր, լաո»-ն։
Դատարանի ներսում էլ միջադեպ եղավ։
Դահլիճում Քոչարյանին դեմ քաղաքացիները կարգադրիչներին իրենց բողոքը ներկայացրին՝ ասելով՝ իրենց թույլ չեն տալիս ջրի շշերով մտնել նիստերի դահլիճ, իսկ Քոչարյանի աջակիցները շշերը ձեռքներին նստած են։ Կարգապահական գործողություններից հետո Քոչարյանի աջակիցները շշերը դուրս հանեցին նիստերի դահլիճից։

Бутылки убрали из зала, скорая помощь тоже приехала зря
С территории суда общей юрисдикции Аван и Нор-Норк в Скорую помощь поступил тревожный звонок о том, что человеку стало плохо. Сотрудник скорой помощи подошел и к тем, кто поддерживает Кочаряна, и к тем, кто протестует против него, однако обе стороны сказали, что не вызывали. Спустя несколько минут сотрудники скорой помощи удалились.
Сторонники Роберта Кочаряна и его оппоненты продолжают оскорблять друг друга.  В любом случае, Полиции удалось привлечь стороны к порядку.
Сторонники Кочаряна напротив суда слушали Сирушо. А представители противной стороны – «Проснись, Лао».
Внутри суда также произошел инцидент.
В зале граждане, выступающие против Кочаряна, представили свой протест распорядителям, сказав, что им не разрешают войти в зал заседаний с бутылками с водой, а сторонники Кочаряна сидели с бутылками в руках.  После дисциплинарных действий сторонники Кочаряна вынесли бутылки с зала заседаний.