Արթուր Դավթյանը հերքում է,  որ իր տունը արժե կես մլն դոլար (տեսանյութ)
Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը հերքում է այն տեղեկությունը, թե Աջափնյակ վարչական շրջանում  իր առանձնատունը արժե կես մլն դոլար: Այս մասին նա լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ազգային ժողովում:
«Իմ հայտարարագիրը բացեք տեսեք: Խաբեցին ձեզ, այդ թիվը բազմապատկված էր»,- նշեց Դավթյանը:
Այդ թիվը նշել էր «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր  Արման Բաբաջանյանը ելույթի ժամանակ։
Արթուր Դավթյանը նաև անդրադարձավ  Բաբաջանյանի այն հայտարարություններին, թե արդյոք կոռուպիցիա չէ, որ  նա իր ծանոթներին նշանակել  է այս կամ այն պաշտոններին:
«Ես Կարեն Գաբրիելյանին չեմ նշանակել դատախազ, նրա համար, որը ինքն իմ սանիկն է եղել: Այո, ես կարող էի նրան չնշանակել զուտ նրա համար, որ ինձ այսօր հարցնելու էիք՝ թե ձեր սանի՞կն է»:

Артур Давтян опровергает, что его дом стоит полмиллиона долларов (видео)
Генеральный прокурор Артур Давтян опровергает информацию о том, что его особняк в административном районе Ачапняк стоит полмиллиона долларов. Об этом он сказал в Национальном собрании во время беседы с журналистами.
«Откройте мою декларацию и посмотрите. Вас обманули, это число было приумножено», - отметил Давтян.
Это число указал депутат от фракции «Светлая Армения» Арман Бабаджанян во время своего выступления.
Артур Давтян также обратился к заявлениям Бабаджаняна о том, не является ли коррупцией то, что он назначил своих знакомых на ту или иную должности.
«Я не назначал Карена Габриеляна прокурором потому, что он был моим крестником. Да, я мог не назначить его только из-за того, что вы меня сегодня спросите: он ваш крестник?»