Իսկական գավաթային եզրափակիչ էր. Աբրահամ Խաշմանյան (տեսանյութ)
Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակիչ «Ալաշկերտ» - «Լոռի» խաղից հետո այսպես մեկնաբանեցին հանդիպումը թիմերի գլխավոր մարզիչները:
Աբրահամ Խաշմանյան («Ալաշկերտ»). «Խաղը երկողմանի ստացվեց: Իսկական գավաթային եզրափակիչ էր: Շնորհակալություն «Լոռիին» շատ լավ ֆուտբոլ խաղալու համար: Երկու թիմերն էլ զգուշավորություն էին ցուցաբերում, ինչը սպասելի էր: Խաղն ընթանում էր մինչեւ առաջին սխալը, բայց թիմերը սխալ չէին գործում: Բնականաբար, ընդմիջումից հետո ինչ-որ բան փոխվում է: Ավելի կազմակերպված, հստակ խաղալու հաշվին մեզ հաջողվեց գոլ խփել եւ  հաղթանակ տանել: Շնորհավորում եմ մեր ակումբին, նախագահին, բոլոր ֆուտբոլիստներին: Առաջին անգամ ակումբը գավաթ նվաճեց: Դա մեզ համար մեծ պատիվ է: Գավաթը նվաճելուց հետո մենք արդեն ունենք Հայաստանի բոլոր տիտղոսները, ինչի համար շատ-շատ ուրախ եմ»:
Արթուր Պետրոսյան («Լոռի»). «Մինչեւ գոլն ամեն ինչ լավ էր ընթանում, տղաները կարգապահ ֆուտբոլ խաղացին, «Ալաշկերտին» համարյա ոչ մի շանս չտվեցինք: Շատ ցավալի գոլ ընդունեցինք, դրանից հետո մեր խաղն քաոսային դարձավ: Գոլային մեկ պահ ունեցանք, բայց մրցակցի դարպասապահը լավ խաղաց եւ հետ մղեց վտանգավոր հարվածը: Կարծում եմ, հավատի պակասն էր պատճառը, որ չկարողացանք փրկել խաղը: Շատ ցավում մեր երկպագուների համար, որոհետեւ մեծ քանակով եկել էին մեզ օգնելու, ոգեւորելու»:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի 2019թ գավաթի խաղարկության եզրափակիչում «Ալաշկերտը» 1:0 հաշվով հաղթելով «Լոռիին», իր պատմության մեջ առաջին անգամ տիրեց պատվավոր այդ մրցանակին:

Это был настоящий клубный финал: Абраам Хашманян (видео)
После финального матча розыгрыша кубка Армении “Алашкерт”  - “Лори” главные тренеры команд так прокомментировали встречу.
Абраам Хашманян (“Алашкерт”): “Матч получился двухсторонним. Это был настоящий клубный финал. Спасибо “Лори” за очень хороший футбол. Обе команды проявляют осторожность, что было ожидаемо. Матч шел до первой ошибки, но команды не совершали ошибок. Разумеется, после перерыва что-то меняется. За счет более организованной, четкой игры нам удалось забить гол и одержать победу. Поздравляю наш клуб, президента, всех любителей футбола. Впервые клуб завоевал кубок. Это – большая честь для нас. После завоевания кубка у нас уже есть все титулы, из-за чего я очень-очень рад”.
Артур Петросян (“Лори”): “До гола все шло хорошо, парни сыграли дисциплинированный футбол – “Алашкерту” почти не дали никакого шанса. Мы приняли очень болезненный гол, после этого наша игра стала хаотичной. У нас был один голевой момент, но вратарь соперника сыграл хорошо и отбил опасный удар. Думаю, из-за отсутствия веры мы не смогли спасти игру. Очень сожалению за наших болельщиков, потому что они в большом количестве пришли нам помочь, воодушевить”.
Напомним, что в финале розыгрыша кубка Армении 2019г. “Алашкерт”, победив “Лори” со счетом 1:0, впервые в своей истории завладел этим почетным призом.